Antano Guogos biografija

Europos Parlamento narys

Rinkimuose į Europos Parlamentą Antanas Guoga Liberalų sąjūdžio sąraše kandidatavo antru numeriu. Surinkęs 97 907 pirmumo balsus, išrinktas EP nariu ir prisijungė prie Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos.

Liberalų sąjūdžio komandoje

Antanas prisijungė prie Liberalų sąjūdžio 2013 m. liepą: „Esu jaunas žmogus, mąstau liberaliai, matau liberalių jėgų kūrybišką pozityvią jėgą.“

Apdovanojimai

Antanui Guogai suteiktas Pasaulio lietuvio apdovanojimas. Tais pačiais metais jis tapo „Verslo švyturio“ rinkimų laureatu.

Lietuvos krepšinio rinktinė

Antanas Guoga 2010 – 2012 m. buvo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas.

Filantropinė veikla

Antanas Guoga aktyviai užsiima filantropine veikla – vien „Bėdų turgui“ nuo 2007 m. paaukojo daugiau kaip milijoną litų, labai prisideda prie „Maisto banko“ veiklos.

Investicijos Australijoje

Aktyviai ir sunkiai dirbdamas sukaupė pradinį kapitalą, vėliau grįžęs į Australiją pradėjo investicinę veiklą. Australijoje sėkmingai investavo į naujienų portalą bei gyvybės draudimo paslaugas teikiančią bendrovę „Rate detective“, kuri šiandien aptarnauja daugiau kaip 160 tūkst. klientų. Šios investicijos Antaną paskatino susidomėti informacinėmis technologijomis.

Tony G

Antanas Guoga taip pat žinomas ir dėl savo pokerio žaidėjo karjeros, kurią baigė 2014 m. pradžioje. Jis sėkmingai žaidęs turnyruose Austrijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje sulaukė pripažinimo ir tapo tarptautine pokerio žvaigžde, žinoma Tony G vardu.

Žingsnis į finansų rinkas

Pradėjo dirbti „Australian Mortgage Brokers“ vadovo asistentu. Antanui puikiai sekėsi loginio mąstymo ir matematinių žinių reikalaujanti veikla, todėl koledže studijavo apskaitą ir finansus bei atrado vieną iš savo pašaukimų – finansų ir akcijų rinkas.

Gimė Kaune

Antanas Guoga gimė 1973 metų gruodžio 17 d., Kaune. Jo vaikystė prabėgo gimtajame mieste ir Alytaus rajone (Kalesninkuose), kur išėjo patį pirmą verslo pradžiamokslį – augino ir pardavinėjo pomidorus.

2014
2010
2005
2000
1973

Pagalba Lietuvos irkluotojams

2014 m. kovą Antanas Guoga išrinktas Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) viceprezidentu.

Londono olimpiada

Buvo Lietuvos olimpinis atašė 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse.

Lietuvos krepšinio komandoje

Nuo 2011 m. eina Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) viceprezidento pareigas.

Sporto mecenatas

Itin didelę, ne vieną milijoną siekiančią, paramą vyras skyrė šalies sportui: krepšiniui, irklavimui, tinkliniui ir t. t.

Laimėjimai, kurie padeda kitiems

Pirmieji dideli pokerio laimėjimai paskatino aktyvią filantropinę veiklą: pvz., 2006 m. paaukojo apie pusę milijono dolerių Melburno kovos su vėžiu fondui ir Melburno psichologinei tarnybai, 2007 m. – apie 200 tūkst. dolerių Maskvos 80-ajam internatui.

Verslo pradžia Lietuvoje

Lietuvoje Antanas Guoga investavo į nekilnojamojo turto bei interneto projektus (nuo 2003 m.), poilsio ir pramogų parką „TonyResort“ Anupriškėse, Trakų raj. (nuo 2012 m.), sporto ir laisvalaikio prekių internetines parduotuves „TonySports“ bei „TonyStreets“ Kaune (nuo 2012 m.), valdo tarptautinę lažybų bendrovę „TonyBet“ (nuo 2009 m.). Šiandien įmonės, į kurias jis investavo, yra sukūrusios daugiau kaip 500 darbo vietų, daugiau kaip 300 iš jų – Lietuvoje.

Įsitvirtino Londone

Vystė prekybos verslą Londone.

Honkongo investicijų pasaulyje

Būdamas 20 metų įsidarbino „CitiBank“ valdomame investiciniame banke Honkonge, kur buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą. Kad galėtų susišnekėti su kolegomis, turėjo pramokti kantonų dialekto.

Išvyko į Australiją

Būdamas 11 metų dėl šeimyninių aplinkybių išvyko į Australiją. Gyveno Melburne – ten lankė mokyklą, o norėdamas pats finansiškai apsirūpinti, dirbo įvairius darbus: remontavo siuvimo mašinas, plovė automobilius, pjovė žolę.