Naujienos

3D spausdintuvus laimės geriausią labirinto dizainą sukūrę mokyklų komandos

Lietuvos mokyklos kviečiamos laimėti 3D spausdintuvus su programine įranga ir spausdinimo medžiaga Antano Guogos paramos fondo organizuojamame konkurse „3D Rock & Roll labirintas“. Trys geriausią labirinto dizainą specialioje programėlėje iki balandžio 7 d. sukūrusios mokyklų komandos turės galimybę rengti informatikos pamokas interaktyviau ir šiuolaikiškiau dar šį pavasarį.

„Sparčiais žingsniais keliaujame į skaitmeninį amžių, o naujosios kartos mokiniai entuziastingai ieško būdų, kaip kasdienybę paįvairinti technologijomis. Jie žingeidūs ir drąsūs. Jie kūrybiški ir inovatyvūs. Noriu suteikti papildomų įrankių įgyvendinti netikėčiausias idėjas“, – idėją organizuoti konkursą komentavo EP narys ir savo vardo paramos fondo steigėjas A. Guoga.

Pasak europarlamentaro, tai proga ne tik laimėti savo mokyklai naujosios kartos išradimą – 3D spausdintuvą su visa programine įranga ir spausdinimo medžiaga, bet ir galimybė informatikos pamoką organizuoti šiuolaikiškiau. Konkurso instrukcijos ir visa mokomoji medžiaga pateikiama anglų kalba.

Technologijos autoriai „Makers Empire“ veikia Australijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Azijoje. Pagrindinis jų tikslas – 3D spausdinimo technologiją pritaikyti informatikos pamokoms. Įmonės geriausi ekspertai yra parengę mokymo programą, skirtą pradinių ir vidurinių klasių mokiniams. Išsamūs pamokų planai padeda mokytojui organizuoti įdomią, šiuolaikišką ir, svarbiausia, kitokią informatikos pamoką. Mokiniai naudodamiesi programa ugdo loginį mąstymą, problemų sprendimo, bendravimo ir komandinio darbo įgūdžius.

Pasak kūrėjų, 3D spausdinimo programomis, kurias su spausdintuvais mokyklos gali laimėti konkurse „3D Rock & Roll labirintas“, naudotis lengva ir įdomu, o sukurti naują dizainą užtrunka vos minutę. Laimėjusių mokyklų mokytojams bus suteikiama paprastai valdoma prieiga, kurioje jie gali matyti savo mokinių pasiekimus. Taip šioje prieigoje bus talpinami mokymo planai ir patarimai.

Konkurso organizatoriai ir partneriai: A. Guogos paramos fondas, „Makers Empire“, projektas „Užprogramuota sėkmė“.

Konkurso „3D Rock & Roll labirintas” sąlygos:
Konkurso dalyviai kviečiami sukurti 3D labirinto dizainą. Konkursas vyksta anglų kalba. Visos instrukcijos, kur ir kaip kurti labirinto dizainą bus pateikiamos užsiregistravus konkurso SVETAINĖJE. Užsiregistravęs mokytojas gaus unikalų registracijos kodą, kuris suteiks nemokamą prisijungimą prie „Makers Empire“ aplikacijos. Labirinto dizainą kuria mokiniai, kuriems mokytojas suteikia prisijungimo kodą ir paaiškina naudojimosi aplikacija žingsnius. Konkurse dalyvaujančių mokinių amžius ir kiekis nėra ribojamas. Iš visų konkursui atsiųstų dizainų balandžio 7 d. bus išrinkti trys geriausi, kurie savo mokyklai laimės 3D spausdintuvą.

Apie projektą „Užprogramuota sėkmė“
EP narys Guoga inicijuoja naują projektą „Užprogramuota sėkmė“. Projekto tikslas – iki Lietuvos šimtmečio minėjimo su programavimu supažindinti 10 000 mokinių iš visos Lietuvos. „Ar gali būti geresnė dovana Lietuvai už žingeidžius vaikus – ateities vizionierius?“, – sako A. Guoga. Projekto partneriai – Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija (ŠVITA) ir „Infobalt“ asociacija.

--

Mokykloms 3D printerius dovanojantis A. Guogos paramos fondas kviečia skirti 2 proc. nuo GPM fondui ir prisidėti prie šios bei kitų švietėjiškų fondo remiamų iniciatyvų – programavimo pradžiamokslio užsiėmimų Coder Dojo Lietuva, modernių technologijų ir verslumo renginio #SWITCH!, technologinio raštingumo judėjimo "Užprogramuota sėkmė". Informacija, kaip pildyti deklaracijos formą čia.

Naujienos

A. Guoga. Lietuva – geriausia valstybė pasaulyje

Lietuva yra pati geriausia valstybė. Aš ne ironizuoju. Aš nuoširdžiai taip manau.
Mes esam labai linkę į saviplaką. Patys save murkdom po purvus dėl menkiausio nieko. O jau kai susiduriam su tikrai rimtomis problemomis, vietoj to, kad pasimokytume ateičiai, tik barstomės galvą pelenais ir vis kartojam: kitaip ir negali būti mūsų vargšėje Lietuvoje. Iš vis blogiausia yra tai, kad tas pesimizmas yra kur kas garsiau skelbiamas, nei šviesūs mūsų lietuviško gyvenimo atspalviai, nors tokių turime tikrai daugiau nei 50. Visas spektras šviesos gyvuoja Lietuvoje. Tik riekia nusivalyti rūką nuo akių ir, pažadu, tikrai tai pamatysime.

Korupcija. Rauname ją lauk.

Jei bet kurio atsitiktinio žmogaus gatvėje paklausime, kas jums labiausiai nepatinka mūsų valstybėje, dažnas atsakymas bus: visi – vagys. Tikrai, korupcija ir nebaudžiamumas už tai yra verti absoliučios netolerancijos. Tai, kad korupcija mus visus „užknisa juodai“, duoda vaisių. Kuo toliau, tuo labiau esame nepakantūs ne tik aukščiausių politinių sluoksnių korupcijai, bet ir tai smulkiai niekingai korupcijai, kurią matome arčiausiai mūsų. Ir čia ryškėja tokia šviesa tunelio gale, kokia gali būti tik geriausioje valstybėje pasaulyje.

Nekalbėsiu čia apie korumpuotus politikus. Jau daug apie juos pasakyta. Lieka tik teisėsaugai privesti bylas iki galo ir bausti kaltuosius taip, kad kitiems atšoktų noras panašiai elgtis. O jūs visi, tai yra rinkėjai, juos jau nubaudėte. Neabejoju, griežtai bausite ir ateityje.

Aš labiau norėčiau čia kalbėti apie tą įstaigose ir įstaigėlėse įsišaknijusią korupciją, kuri kone kiekvienam matoma ar iš aplinkinių kalbų žinoma. Čia turim nukelti kepurę prieš žiniasklaidą. Jų darbas atskleidžiant įvairiausias valstybės melžimo schemeles yra neįkainojamas. Lietuvos piliečiai pasitiki žiniasklaida. Yra išimčių, bet tendencija – labai ir labai teigiama. Ketvirtoji valdžia įgauna vis daugiau galių ir tai jai suteikia įrankius rauti blogybes iš mūsų visuomenės be pasigailėjimo. Šviesu? Man – taip.

Rasa Kazėnienė. Ji nėra tiesiog viena moteris viešai prakalbusi apie blogybes jos įstaigoje. Ji yra simbolis tos šviesos, kuri Lietuvoje auga sulig kiekviena diena. Prisiminkim „Krekenavos agrofirmos“ istoriją ir jos heroję Dalią Budrevičienę. Tada atrodė, kad moteris yra palikta viena prieš galingą įmonę. Jos skundas tuo metu buvo tik jos reikalas. Ji savo kovoje stovėjo viena. O tik pažiūrėkit, kokio palaikymo, supratimo ir pradrąsinimų šiandien sulaukė R. Kazėnienė. Už jos stovi visa Lietuva. Ačiū Rasai, kad nusprendė prabilti. Tikėkimės, tai padrąsins ir kitus, matančius betvarkę, kalbėti garsiai.

Tarp viešųjų pirkimų ir korupcijos mūsų šalyje dažnai, deja, dedamas lygybės ženklas. Kol kas. Bet negalime nepripažinti, kad situacija kinta. Štai kad ir Vilniaus Koncertų ir sporto rūmų istorija. Pavėlavo čia valstybės pinigų „tratintojai“, oj pavėlavo. Galvojo, kad kaip visuomet, paskelbs konkursėlį su sąlygomis, pritaikytomis vienam tiekėjui. Pakels nepastebimai sąmatėlę keliais milijonais. Tyliai ramiai tuos pinigus „ištratins“, ir Lietuva džiaugsis, kad turi aptvarkytą seną sovietinę kriošeną gražiausioje sostinės vietoje. Nepavyko. Rekonstrukcijos projektas sustabdytas ir pakliuvo po padidinamuoju stiklu. Prisiminkim kitas garsias statybas – Valdovų rūmų epopėją. Ten taip pat buvo visokiausių įtarimų, bet valdžios buldozeris tuomet važiavo ir nuvažiavo, o korupcijos prieskonis liko. Tuomet pavyko sutvarkyti reikaliukus po „vsio zakono“ žyma, o šiandien – jau nebe. Ir tai teikia vilties.

Žmonės. Lietuvos sėkmė.

Daumantas Dvilinskas, jaunas finansų sektoriaus verslininkas, patekęs į „Forbes“ sudarytą įtakingiausių Europos finansų sektoriaus žaidėjų, kuriems dar nėra nei 30-ties, sąrašą. Biochemikas prof. Virginijus Šikšnys ir jo atrastas genomo redagavimo įrankis, prilygstantis revoliucijai medicinoje ir pelnęs tarptautinį pripažinimą bei vos per plauką nesulaukęs Nobelio premijos. 30-metė pasaulinio garso dirigentė Mirga Gražinytė - Tyla, dėl kurios kaunasi žymūs pasaulio orkestrai.

Broliai Saulius ir Aidas Dailidės ir jų sukurta vaizdų redagavimo programėlė, nurovusi stogą „Apple“ fanams. Matematikos ir informatikos profesorė Valentina Dagienė ir jos programavimo konkursas „Bebras“, kuriame kasmet dalyvauja po milijoną vaikų iš beveik 40 valstybių. 20 studentų, nusprendę pasveikinti Lietuvą su artėjančiu 100-mečiu ir pirmą kartą pasaulio istorijoje užauginti augalą kosminiame kūne - lietuvišką dobilą Mėnulyje! Galėčiau toliau vardinti ir vardinti šviesių Lietuvos protų pavyzdžius, kurie daro stebuklingus dalykus.

Tai mūsų žmonės! Žmonės, kuriais galime didžiuotis. Čia yra potencialas, kurį privalome išnaudoti Lietuvos augimui ir klestėjimui. Ir žinot ką? Tie žmonės greičiausiai nedaro savo žygdarbių todėl, kad galvoja apie ypatingus, aukštesnius tikslus. Jie tiesiog daro tai, ką gerai moka ir kuo mėgaujasi. Sėkmė eina paskui tokius žmones. Kiekvienas iš mūsų galime tokiu būti. Tik reikia rasti sritį, kurioje nardytume, kaip žuvis vandeny. Labai svarbu, kad turėtume sėkmingų darželio auklėtojų, sėkmingų policininkų, sėkmingų socialinių darbuotojų, sėkmingų sodininkų ir t.t. Iš šių mažų sėkmių mes pajėgūs sulipdyti ir geriausios pasaulio valstybės - Lietuvos - sėkmę.

Turtas. Ne bankuose.

Visuomet labai gerai, jei materialinė gerovė jau sukurta. Gal kam ir per drąsiai nuskambės, bet noriu pasakyti, didžiausias Lietuvos turtas slepiasi ne bankuose. Švari, retai apgyvendinta valstybė, kurioje ežerų, miškų, pievų santykis vienam žmogui yra kur kas didesnis, nei 80 procentų pasaulio. Šį mūsų privalumą galime paversti labai rimta ekonomikos auginimo mašina. Pusė pasaulio labai daug atiduotų, kad galėtų pasimėgauti tyru oru ir gamtos apsuptimi, kurią turim ir dažnai neįvertinam. Kalkime iš to pinigus.

Iš kitos pusės, esame rimtai moderniųjų technologijų srityje pažengusi valstybė. Sparčiausias internetas, geri specialistai, augančios įmonės leidžia mums save pozicionuoti, kaip skaitmenine kryptimi einančią šalį. O sudėkime šiuos du elementus - ekologišką ir skaitmeninę valstybės kryptis - gausime kokteilį, kuriam atsispirti neįmanoma. Lietuvos sėkmės kokteilį.

Nesiginčysiu su tais, kurie sakys, kad materialinės gerovės mūsų žmonėms reikia čia ir dabar. Lietuvoje gyvena daugybė žmonių, kuriems nesiklosto viskas labai lengvai ir pragyvenimas labiau prilygsta išgyvenimui. Bet lygiai taip pat yra daugybė, kuriems sekasi labai gerai, kurie dirba ir užsidirba ir tokiu būdu kuria Lietuvą.

Baigdamas šią odę sėkmės Lietuvai noriu pasakyti vieną esminių privalumų, leidžiančių Lietuvą vadinti geriausia valstybe pasaulyje. Kiekvienas iš mūsų galime kurti savo Lietuvą šiandien. Ir tai yra fantastinė galimybė, kuria turime didžiuotis. Kiekvienas galime prisidėti prie Lietuvos sėkmės istorijos. Nesvarbu, ar augindami laimingus vaikus, ar puoselėdami savo sodą, ar tvarkingai atlikdami savo pareigas darbe, ar kurdami verslą patys. Kiekvienas mažas darbelis skaitosi. Kiekvienas yra svarbus geriausioje pasaulio valstybėje.

Naujienos

Press release: Following D. Trump’s “Muslim Ban”, Lithuanian MEP invites the US tech sector to explore the EU

Following the United States President D. Trump's recent signing of an executive order, the so called "Muslim ban", Member of the European Parliament Antanas Guoga sent out letters to the US technology companies and industry associations, reminding them about the EU's respect for cultural diversity and invited them to explore the possibility to reallocate their businesses to the EU, particularly to Lithuania. In his letter, MEP A.Guoga also drew attention to his motion for the resolution on fighting discrimination based on race, religion and nationality, which was signed by MEPs from 6 major political groups.

Tech company leaders, in particular, have been more vocal in expressing opposition to the President D. Trump’s signed executive order barring all refugees from entering the U.S., as well as temporarily suspending travel from seven countries that have largely Muslim populations.

“What would either America’s or Europe’s tech industry be like without immigrants? It would lose its competitive advantage because talents and creativity come from diverse cultures”, says MEP A. Guoga, reminding that immigrants have founded more than half of the Silicon Valley companies between 1995-2005. “Steve Jobs was born to a Syrian Muslim immigrant. Tinder, Dropbox, Ebay, were founded or co-founded by Iranian-Americans. Talents flourish, create global companies in the environment that respects fundamental human rights, rule of law, international agreements. If the US cannot ensure non-discriminatory environment for their highly professional talents, Europe invites American tech companies, start-ups to explore the possibility to reallocate their business to the EU, especially to my country Lithuania”, states Mr. Guoga.

Lithuanian MEP emphasized that the EU respects cultural diversity and recognises it as an essential element for fostering democracy and growth. “While the US Federal Appeals Court and the Justice Department question the constitutionality of the ban, it brings huge uncertainty for the US business, hiring talented people from across the world. In the meantime, unlike the US, Lithuania adopted new immigration friendly legislation which aims at attracting ambitious non-EU entrepreneurs to the country and making it easier and more convenient for non-EU nationals and their family members to obtain residence permit”, adds Mr. Guoga.

According to Lithuanian MEP, in recent years, global tech and financial companies discovered Lithuania, and especially its capital Vilnius, as a great place for their businesses. “Barclays has thousands of employees in Vilnius and has just chosen this city for one of their 6 start-up hubs in the world. Danske bank moved their IT service centre for its group of companies and is one of the three biggest investors in Lithuania. Uber has recently opened its engineering centre here”, says MEP.

Lithuania is no. 1 in the EU in terms of both its broadband speed and fibre-to-premises penetration. In 2015 the country was voted 1st globally for fulfilling business requirements for communication technology by the IMD World Competitiveness Yearbook and was the fastest in Europe to recover after the economic crisis. “It is also worth mentioning Lithuania’s progressive approach to fintech regulation and the continuously growing multilingual talent pool of this sub-sector witnessed by operations of established financial giants and ambitious start-ups alike”, states Lithuanian MEP.

Additionally, Lithuanian capital Vilnius ranks amongst Top 10 European cities best for starting a business (by inc.com). It takes 3 days to fully setup in Vilnius. Lithuania is ranked 20th in the world according to Doing Business rankings, and is amongst world leaders in ease of starting a business, registering property and enforcing contracts. ”But most importantly, Lithuania is ready to go an extra mile to help you and welcome you” outlines Mr. Guoga, who is also the Chief Investment Officer of the City of Vilnius.

Last week Lithuanian MEP Antanas Guoga, member of the EPP Group, initiated motion for the resolution of the European Parliament on fighting discrimination based on race, religion and nationality, which was signed by 64 MEPs from 6 major political groups.

EPP Group member, Lithuanian MEP Antanas Guoga is actively involved in a number of Digital Single Market topics. Being an entrepreneur himself, Guoga works for better conditions for European businesses, especially in the technology sector. MEP A.Guoga was chosen as the Lithuanian representative in the POLITICO 28 and POLITICO 40 list. Before focusing on politics, Guoga was better known by his poker-playing alias 'Tony G'.

The full text of the letter.

The text of motion for the resolution and the list of MEPs who signed the document.