fbpx

Biografija

Antanas Guoga gimė 1973 metų gruodžio 17 d., Kaune. Jo vaikystė prabėgo gimtajame mieste ir Alytaus rajone (Kalesninkuose), kur išėjo patį pirmą verslo pradžiamokslį – augino ir pardavinėjo pomidorus. Būdamas 11 metų dėl šeimyninių aplinkybių išvyko į Australiją. Gyveno Melburne – ten lankė mokyklą, o norėdamas pats finansiškai apsirūpinti, dirbo įvairius darbus: remontavo siuvimo mašinas, plovė automobilius, pjovė žolę.

1989 m. pradėjo dirbti „Australian Mortgage Brokers“ vadovo asistentu. Antanui puikiai sekėsi loginio mąstymo ir matematinių žinių reikalaujanti veikla, todėl koledže studijavo apskaitą ir finansus bei atrado vieną iš savo pašaukimų – finansų ir akcijų rinkas.

1993 – 1995 m. Būdamas 20 metų įsidarbino „CitiBank“ valdomame investiciniame banke Honkonge, kur buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą. Kad galėtų susišnekėti su kolegomis, turėjo pramokti kantonų dialekto.

Nuo 2001 m. įsitvirtino Londone ir ten vystė prekybos verslą.

Nuo 2003 m. Antanas Guoga yra žinomas ir dėl savo pokerio žaidėjo karjeros, kurią baigė 2014 m. pradžioje. Jis sėkmingai žaidęs turnyruose Austrijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje sulaukė pripažinimo ir tapo tarptautine pokerio žvaigžde, žinoma Tony G vardu.

Pirmieji dideli pokerio laimėjimai paskatino aktyvią filantropinę veiklą. Pavyzdžiui, 2006 paaukojo apie pusę milijono dolerių Melburno (Australija) kovos su vėžiu fondui bei Melburno psichologinei tarnybai. 2007 metais paaukojo apie 200 tūkst. dolerių Maskvos (Rusija) 80-ajam internatui; „Bėdų turgui“ nuo 2007 metų paaukojo daugiau kaip milijoną litų, prisideda prie „Maisto banko“ veiklos. Ne vieną milijoną siekiančią paramą skyrė šalies sportui: krepšiniui, irklavimui, tinkliniui.

2011 m. delfi.lt 36 tūkst. skaitytojų apklausoje – buvo pripažintas metų Pasaulio lietuviu. Apdovanojimas buvo įteiktas Pasaulio lietuvių ekonomikos forume 2011 m. liepos mėnesį.

Dar vieną apdovanojimą 2011 metais pelnė portalo ekonomika.lt „Verslo švyturio“ rinkimuose. Juose dalyvavo daugiau nei aštuoni tūkstančiai lankytojų, o dėl nominacijos varžėsi 44 kandidatai.

2010–2012 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas. Nuo 2011 m. Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas. Lietuvos olimpinis atašė 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse. Nuo 2014 m. Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentas.

2012 m. kovo 18 d. pirmąkart Lietuvoje vykusios „Raudonos nosies dienos“ iniciatorius ir globėjas.

2013 m. paskutinį birželio savaitgalį Tytuvėnuose vykusiame Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio vasaros sąskrydyje buvo pristatytas kandidatu Europos parlamento rinkimuose.

2014 m. rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio sąraše kandidatavo antru numeriu ir surinkęs 97907 balsus išrinktas Europos Parlamento nariu. 2016 m. spalio mėn paliko Europos liberalų ir demokratų (ALDE) frakciją Europos Parlamente ir perėjo į centro dešinės Europos liaudies partiją.

Europos Parlamente A. Guoga yra ES ir Armėnijos, Azerbaidžano bei Gruzijos delegacijos vicepirmininkas, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto narys, paskirtas Euronest parlamentinės asamblėjos narys, Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komiteto bei Teisės reikalų komiteto pavaduojantis narys.