Biografija

Antanas Guoga gimė 1973 metų gruodžio 17 d., Kaune. Jo vaikystė prabėgo gimtajame mieste ir Alytaus rajone (Kalesninkuose), kur išėjo patį pirmą verslo pradžiamokslį – augino ir pardavinėjo pomidorus. Būdamas 11 metų dėl šeimyninių aplinkybių išvyko į Australiją. Gyveno Melburne – ten lankė mokyklą, o norėdamas pats finansiškai apsirūpinti, dirbo įvairius darbus: remontavo siuvimo mašinas, plovė automobilius, pjovė žolę.

1989 m. pradėjo dirbti „Australian Mortgage Brokers“ vadovo asistentu. Antanui puikiai sekėsi loginio mąstymo ir matematinių žinių reikalaujanti veikla, todėl koledže studijavo apskaitą ir finansus bei atrado vieną iš savo pašaukimų – finansų ir akcijų rinkas.

1993 – 1995 m. Būdamas 20 metų įsidarbino „CitiBank“ valdomame investiciniame banke Honkonge, kur buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą. Kad galėtų susišnekėti su kolegomis, turėjo pramokti kantonų dialekto. Aktyviai ir sunkiai dirbdamas sukaupė pradinį kapitalą, grįžęs į Australiją pradėjo investicinę veiklą, gilinosi į technologijas ir informacines sistemas. Lietuvoje investavo į nekilnojamojo turto ir interneto projektus.

Nuo 2001 m. įsitvirtino Londone ir ten vystė prekybos verslą.

Nuo 2003 m. Antanas Guoga yra žinomas ir dėl savo pokerio žaidėjo karjeros, kurią baigė 2014 m. pradžioje. Jis sėkmingai žaidęs turnyruose Austrijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje sulaukė pripažinimo ir tapo tarptautine pokerio žvaigžde, žinoma Tony G vardu. 2011 m. apdovanojimų ceremonijoje Paryžiuje, Prancūzijoje A. Guoga buvo pripažintas ryškiausia 2010 metų pokerio asmenybe.

Pirmieji dideli pokerio laimėjimai paskatino aktyvią filantropinę veiklą. Pavyzdžiui, 2006 paaukojo apie pusę milijono dolerių Melburno (Australija) kovos su vėžiu fondui bei Melburno psichologinei tarnybai. 2007 metais paaukojo apie 200 tūkst. dolerių Maskvos (Rusija) 80-ajam internatui. Lietuvoje „Bėdų turgui“ nuo 2007 m. paaukojo daugiau kaip 1,5 milijono litų. Pirmaisiais metais A. Guogai buvo įteiktas simbolinis obuolys – „Dosniausiam pirkliui“, po metų – obuolys „Tiesiog Antanui“, o 2009 metais kaip dosniausiam „Bėdų turgaus“ rėmėjui buvo įteikta simbolinė padėka – gyvas medis (Rojaus obelis). Prisideda prie „Maisto banko“ veiklos. Ne vieną milijoną siekiančią paramą skyrė šalies sportui: krepšiniui, irklavimui, tinkliniui.

2011 m. delfi.lt 36 tūkst. skaitytojų apklausoje – buvo pripažintas metų Pasaulio lietuviu. Apdovanojimas buvo įteiktas Pasaulio lietuvių ekonomikos forume 2011 m. liepos mėnesį.

Dar vieną apdovanojimą 2011 metais pelnė portalo ekonomika.lt „Verslo švyturio“ rinkimuose. Juose dalyvavo daugiau nei aštuoni tūkstančiai lankytojų, o dėl nominacijos varžėsi 44 kandidatai.

2010–2012 m. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas. Nuo 2011 m. Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas. Lietuvos olimpinis atašė 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse. Nuo 2014 m. Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentas.

2012 m. kovo 18 d. pirmąkart Lietuvoje vykusios „Raudonos nosies dienos“ iniciatorius ir globėjas.

2010–2012 m. – Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas, 2011 – 2015 m. ėjo Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidento pareigas, 2012 m. – Lietuvos olimpinis atašė Londono olimpinėse vasaros žaidynėse. Nuo 2014 m. Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentas.

2014 m. rinkimuose į Europos Parlamentą Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio sąraše kandidatavo antru numeriu ir surinkęs 97907 balsus išrinktas Europos Parlamento nariu. 2016 m. spalio mėn paliko Europos liberalų ir demokratų (ALDE) frakciją Europos Parlamente ir perėjo į centro dešinės Europos liaudies partiją.

Visos kadencijos Europos Parlamente metu (2014 – 2019 m.) prioritetą teikė technologinio švietimo, vieningos skaitmeninės rinkos, naujujų technologijų stiprinimo, ES vidaus rinkos užtikrinimo temoms, ypatingai, kad Lietuvos verslas ir žmonės nebūtų ES diskriminuojami. Europos Parlamente A. Guoga dirbo Moterų teisių ir lyčių lygybės komitete nariu, Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitete bei Teisės reikalų komitete pavaduojančiu nariu.

2014 m. įkūrė A. Guogos paramos fondą; skatina Lietuvos pažangą teikdamas paramą technologinio švietimo, lituanistinių vertybių sugrąžinimo į Lietuvą, investavimo švietimo, kitoms iniciatyvoms.

2015 m. žymus europinis leidinys POLITICO išrinko į įtakingiausių 28 ES politikų ir visuomenininkų sąrašą, 2016 m. – į įtakingiausių 40 europarlamentarų sąrašą. 2017 m. tapo vieninteliu europarlamentaru patekusiu į TOP 200 įtakingiausių pasaulio filantropų ir socialinių verslininkų sąrašą.

2015 m. A. Guogai suteiktas Lietuvos sporto universiteto Garbės daktaro laipsnis už darbą Lietuvos krepšinio federacijos ir Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentu, sporto mecenavimą, už intensyvius bendradarbiavimo projektus su LSU, paramą studijoms ir sportui.

2015 m. išrinktas Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto Studentų mokslinės draugijos „Kriterijus“ Garbės nariu.

Nuo 2015 m. A. Guoga tapo Kauno informacinių technologijų mokyklos dalininku. Nuo to laiko: aplikuojančių mokinių skaičius padidėjo 25 proc.; atidaryta CISCO akademija, absolventai kartu su diplomu gauna CISCO pripažįstamą sertifikatą; įsteigta ir gyvuoja Red Hat akademija, pirmojį Rytų Europoje; ir kita.

Nuo 2015 m. organizavo #SWITCH! – didžiausią technologijų ir verslumo renginį Baltijos šalyse. Renginio tikslas – įkvėpti jaunimą pasitikėti savo jėgomis, imtis veiklos ir ateityje tvirtai žengti į vieną perspektyviausių sričių pasaulyje – moderniųjų technologijų sritį. Taip pat pristatyti naujausias skaitmeninės rinkos tendencijas Europoje ir pasaulyje verslo ir viešojo sektoriaus profesionalams. 2015 m. #SWITCH! dalyvavo daugiau nei 6000 jaunimo, viešojo sektoriaus atstovų, verslininkų ir IT entuziastų. Ketvirtajame #SWITCH! 2018-ais metais dalyvavo jau daugiau nei 15 tūkstančių dalyvių. Į ketverius metus iš eilės vykusius #SWITCH! renginius atvyko aukšto lygio pranešėjai: Europos Komisijos viceprezidentas Andrus Ansip, Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, europarlamentarai, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Švedijos, kitų šalių Vyriausybių atstovai, Centrinių bankų atstovai. Taip pat globalių pasaulio kompanijų Facebook, Nasdaq, Google, Amazon, King, NEM, Mastercard, Dash, Allegro, Uber, Microsoft ir daugelio kitų atstovai.

Nuo 2016 m. – Vilniaus universiteto partnerystės docentas.

2017 – 2019 m. ėjo BC „Rytas“ prezidento pareigas.

2018 m. pradžioje Vilniuje A.Guoga įkūrė pirmąjį Europoje tarptautinį blokų grandinės technologijų centrą „Blockchain Centre Vilnius“, kuris užsiima švietėjiška veikla ir jungia tokius pat technologijos centrus Australijoje ir Azijoje.

Šiuo metu taip pat yra Coder Dojo ir E-skills ambasadorius Lietuvoje, Vilniaus klubo narys.