5000 moksleivių sukurtų dizaino darbų varžėsi dėl 3D spausdintuvų

Mėnesį trukusiame Antano Guogos fondo organizuotame konkurse „3D Rock & Roll labirintas“ savo originalius dizaino darbus pateikė daugiau nei 2000 moksleivių iš 100 mokyklų visoje Lietuvoje. 3D klases savo mokyklose įrengs Panevėžio r. Velžio gimnazija, Kauno KTU Vaižganto progimnazija bei Vilniaus Simono Daukanto progimnazija, kurių moksleiviai suprogramavo išradingiausius labirintus.

Panevėžio r. Velžio gimnazija “Kūrėjų pilis”

Konkurso dalyviai buvo kviečiami sukurti 3D labirinto dizainą. Tarp finalistų darbų – lietuviška atributika apipavidalinti pilies labirintai, sudėtingi kubai ar spalvotos piramidės. Iš 5000 sukurtų dizaino darbų daugiausiai komisijos simpatijų sulaukė Panevėžio rajono moksleivių sukurta „Kūrėjų pilis“.

„Esu sužavėtas jaunimo aktyvumu ir kūrybiškumu. Jų žingeidumas ir sukurti darbai parodo, kad mūsų jaunimas gali tapti aukščiausio lygio inovatoriais, garsinančiais Lietuvą savo kūryba ir technologiniais gebėjimais,“ – sakė konkurso sumanytojas europarlamentaras, filantropas Antanas Guoga.

Konkurso „3D Rock & Roll labirintas“ laimėtojams Antano Guogos paramos fondas dovanos vieną iš trijų naujosios kartos išradimų – 4000 eurų vertės 3D spausdintuvą. Kartu su spausdintuvu mokyklai dovanojama reikalinga programinė įranga, pamokų planai ir spausdinimo medžiaga. Visa tai suteiks galimybę informatikos pamokas mokykloje rengti interaktyviau ir šiuolaikiškiau. Mokytojams bus surengti naudojimosi technologija bei kūrybiškumo skatinimo mokymai.

„3D spausdintuvą esame matę įvairiose parodose, tačiau su juo dirbti dar neteko. Galime tik įsivaizduoti, kokios atsiveria galimybės mokinių kūrybiškumui skatinti su moderniomis technologijomis“, – sakė vienos iš laimėtojų, Panevėžio r. Velžio gimnazijos IT mokytoja metodininkė Edita Davidonytė.

Anot jos, vaikai galės praktiškai pamatyti, kaip materializuojasi jų suprogramuotos idėjos, kaip jos virsta realiais objektais. „Ne tik pamatę, bet ir turėdami galimybę praktiškai išbandyti, taikyti naujausias technologijas, mokiniai pajus ryšį tarp teorijos ir praktikos“, – džiaugėsi mokytoja.

Konkursas „3D Rock & Roll labirintas“ vyko kaip viena iš projekto „Užprogramuota sėkmė“, kurio tikslas iki Lietuvos šimtmečio minėjimo su programavimu supažindinti 10000 mokinių iš visos Lietuvos, dalių. Konkurso komisiją sudarė organizatoriai ir partneriai: A. Guogos paramos fondas, 3D dizaino technologijos autoriai „Makers Empire“ ir projekto „Užprogramuota sėkmė“ komanda.

Labirintas. KTU Vaižganto progimnazija

Haunted Castle. Vilniaus Simono Daukanto progimnazija