fbpx

A. Guoga: dėl Rusijos sankcijų Baltijos regiono žemės ūkiui reikalingas išskirtinis ES dėmesys [video]

Pirmadienį vakare Europos Parlamento sesijoje Strasbūre europarlamentaras Antanas Guoga ragino Europos Komisiją paskelbti Lietuvą, Latviją ir Estiją tiksliniu ekonominių poreikių regionu.

Kalbėdamas EP diskusijoje dėl Rusijos taikomo embargo žemės ūkio produkcijai iš ES poveikio Europos rinkai, politikas kvietė sukurti atskirą tikslinę paramos nuo draudimų nukentėjusiems Baltijos regiono ūkininkams, gamintojams ir vežėjams schemą. A. Guoga taip pat priminė Lietuvos siekį suvienodinti tiesiogines išmokas šalies ūkininkams.

„Europa turi išlikti vieninga Putino sankcijų atžvilgiu, tik tuomet mes galėsime pasipriešinti Rusijai. Gyvendami arčiausiai Rusijos, jaučiame vieną didžiausių šios šalies ekonominio embargo poveikį. Tačiau nors ir daug prarandame, Lietuvos žmonės ir politikai palaiko dar griežtesnes sankcijas Rusijai”, – į abejones dėl sankcijų reikalingumo bei kvietimo nekonfliktuoti su Rusija atsakė A. Guoga.

Lietuvos atstovas EP nariams pabrėžė, kad, Eurostato duomenimis, vien Lietuvos žemės ūkio produkcijos eksportas sudaro beveik 20 proc. viso ES eksporto į Rusiją.

„Europa dabar turi šansą susivienyti ir kartu duoti atsaką Rusijos sankcijoms. Kviesdamas būti vieningais, raginu susitelkti ir tikslingai, pagal šalių poreikius padėti dėl Rusijos embargo didelių finansinių nuostolių patiriantiems visos Europos ir ypač Lietuvos žemdirbiams, perdirbėjams ir vežėjams“, – pabrėžė Lietuvos europarlamentaras.

A. Guoga EP diskusijoje dalyvavusiam Europos Sąjungos žemės ūkio ir kaimo plėtros komisarui Dačianui Čiolosui (Dacian Ciolos) pažymėjo, kad kartu su kitų šalių EP nariais palaiko ūkininkų reikalavimą priskirti Baltijos valstybes prie didesnės rizikos zonos. Joms, kaip labiausiai nukentėjusioms nuo Rusijos sankcijų žemės ūkio importui iš ES, ES turi numatyti tikslinį pagalbos mechanizmą.

Taip pat Lietuvos europarlamentaras akcentavo Lietuvos žemdirbių organizacijų raginimą sulyginti tiesioginių išmokų Baltijos šalių ūkininkams dydį, nes jiems iki šiol tenka mažiausios tiesioginės ES paramos priemonės visoje ES.

Pirmadienį prasidėjusioje plenarinėje sesijoje Strasbūre EP nariai aptarė Rusijos įvestą importo draudimą ES žemės ūkio ir maisto produktams, įskaitant mėsą, pieno produktus, daržoves ir vaisius.