A. Guoga: Europos vieninga rinka turi stiprėti praktikoje, ne tik popieriuje

Europos Komisijos prieš kelias valandas pristatė naują bendrosios rinkos strategija Europai. ALDE frakcijos Europos Parlamente narys A.Guoga yra paskirtas šio dokumento šešėliniu pranešėju Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitete (IMCO) ir ALDE frakcijos pozicijos formuotoju. Reaguodamas į pristatytą strategiją, europarlamentaras iš Lietuvos kviečia įvertinti sunkumus, su kuriais susiduria daug įmonių, norinčių prekiauti visoje ES. Jis įsitikinęs, kad siekiant atverti bendrąją rinką, reikia gerokai daugiau padėti smulkioms ir vidutinėms įmonėms bei skaitmeninės rinkos startuoliams.

“Vertinant platesniu požiūriu, Europos Komisijos iniciatyvą atnaujinti darbą dėl vieningos rinkos ir ją stiprinti yra tikrai sveikintina. Lietuvai ypatingai svarbūs yra ketinimai kovoti su šalių narių protekcionistinėmis iniciatyvomis, diskriminacija dėl bendrovių kilmės šalies”, – sakė A. Guoga.

Pasak jo, Europos Komisija galėjo būti daug ambicingesnė. “Jei norime išvengti stagnacijos ir skatinti dinamišką Europos ekonomiką, privalome Europos bendrąją rinką modernizuoti praktikoje, ne tik ant popieriaus. Europos bendrosios rinkos potencialas yra didžiulis, mes galime ir turime daryti daug daugiau, atverti paslaugų vidaus rinką ir pagerinti galimybes mažoms įmonėms teikti paslaugas be sienų visoje ES. Europa turi pradėti mąstyti netradiciškai. Vietoj to, kad tik pamažu tobulintų tai kas sena, turi užtikrinti, kad visos ES iniciatyvos žengtų koja į koją su skaitmenine rinka. Per daug interneto bendrovių ir startuolių vis dar susiduria su dideliais sunkumais prekiaudamos ir teikdamos paslaugos kitose ES valstybėse narėse”, – papildė EP narys A.Guoga.

Europarlamentaro nuomone, Europoje į konkurenciją dažnai žiūrima per jautriai ir reaguojama per griežtai, skubiai imantis diskriminacinių priemonių. Pasak jo, tobulindama vidaus rinkos darbą, ES turi pakeisti savo požiūrį į nesėkmes versle. “Vieno ar kito verslo pasitraukimas iš rinkos, rinkos dalies sumažėjimas dėl konkurencijos ar net bankrotas, pavyzdžiui, JAV yra vertinamas kaip visiškai normali verslo ciklo situacija. Jeigu tu bankrutuoji, tai nėra tragedija, tu gali ir vėl atsitiesti, pradedi naują etapą ir dirbi toliau”, – ragina liberalas.