fbpx

A. Guoga investuoja į Kauno informacinių technologijų mokyklą

Šiandien Europos Parlamento narys, filantropas Antanas Guoga pasirašė Ketinimų protokolą su Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM). A. Guoga įsipareigoja padėti KITM siekti modernesnio, technologijas išmanančių, darbo rinkos poreikius atitinkančių IT specialistų rengimo proceso.

EP narys Antanas Guoga, KITM direktorius Juozapas Dambrauskas, IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ Web kanalų vadovė Alma Cikanė

„Jei norime būti konkurencinga ir patraukli investicijoms šalis, mums reikia pažangių specialistų, galinčių dirbti su moderniausiomis technologijomis. IT specialistų trūksta. Todėl nusprendžiau savo žiniomis, kontaktais ir lėšomis padėti šiai mokyklai gerinti teikiamų studijų kokybę”, – teigia A. Guoga.

Jo įsitikinimu, apskritai profesinis mokymas Lietuvoje yra per ilgas ir per mažai orientuotas į praktiką. „Ne teorija, bet praktinės žinios yra svarbiausia geram specialistui. Verslas turi būti suinteresuotas prisidėti prie studijų profesinėse mokyklose kokybės. Savo pavyzdžiu raginu įmones investuoti į profesinių mokyklų technines bazes, nebijoti priimti moksleivius praktikantais. Taip galima užsiauginti specialistų, kurie atitinka darbdavių poreikius ir moka dirbti su šiandien įmonėse naudojamomis technologijomis”, – apie patirtis versle sakė A. Guoga.

KITM direktorius Juozapas Dambrauskas neslėpė, kad A. Guogos pagalba mokyklai bus rimtas kokybinis postūmis ir prisidės prie mokyklos populiarinimo tarp studijas besirenkančių moksleivių. „Mes suinteresuoti ieškoti naujų, paklausių mokymo programų ir teikti kokybišką praktinį mokymą. Mes vertiname investicijas, padėsiančias pritraukti daugiau motyvuotų moksleivių ir suteiksiančias daugiau praktikos galimybių verslo įmonėse. To mums, technines mokymo kryptis turinčioms mokykloms, šiandien labiausiai trūksta”, – teigia KITM direktorius.

IT krypties profesinėje mokykloje Danijoje studijavusi IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ Web kanalų vadovė Alma Cikanė teigia, kad verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra tiesiog privalomas. „Studijos profesinėje mokykloje Danijoje buvo kaip darbas IT agentūroje. Studentas iš karto gauna daug praktinių užduočių, o į studijas šimtu procentų įtraukiamas verslas. Visi laimi: verslas gauna daug idėjų ir nemokamai bei kūrybiškai atliktus produktus, o studentai gali išbandyti save ir suprasti, ar jie būtent tai nori dirbti ateityje“, – kokybiškų profesinių studijų patirtimi dalijosi A. Cikanė.

A. Guogos renginyje „IT profesinis lavinimas: kur einame?“ verslo ir švietimo atstovai diskutavo, kaip Lietuvai tapti konkurencinga, atskleisti technologijų talentus bei sukurti naujos kokybės profesinį lavinimą.

Investicija į KITM yra viena iš daugelio europarlamentaro iniciatyvų, stiprinant Kauno, kaip technologijų miesto, kryptį. Liberalas Kaune jau ne vienerius metus įgyvendina dešimtis įvairių idėjų, bendradarbiauja su švietimo, verslo organizacijomis, remia visuomenines iniciatyvas. A. Guogos teigimu, Kaunas gali tapti dinamišku, tarptautiniu, klestinčiu miestu, kuriame lengva įgyvendinti pažangias idėjas.

Politikas kartu su Kauno technologijų universiteto „Santakos” slėnio „Startups space” organizuoja bendras iniciatyvas stiprinant Lietuvos startuolių bendruomenę; remia slėnio jaunųjų mokslininkų konkursus (pvz., „Technorama“). A. Guoga yra Lietuvos sporto universiteto kviestinis lektorius, kas mėnesį skaito paskaitas studentams ir visiems, kurie domisi verslo vadyba; yra įsteigęs stipendijas LSU studentams. A. Guoga asmeniškai remia Kauno „Žalgirio” krepšinio klubo veiklą, prisideda prie kitų visuomeninių, sporto, verslo projektų Kaune.

IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ Web kanalų vadovė Alma Cikanė pasidalijo savo patirtimi tiek įgyjant kvalifikaciją būtent profesinėje mokykloje užsienyje, tiek pritaikant įgytas žinias Lietuvoje veikiančiose IT įmonėse.

Interviu apie IT profesinio švietimo galimybes

Kartu su KITM akademine bendruomene