A.Guoga: kultūra gimsta ne tik didmiesčių scenose

Ketvirtadienį, lapkričio 27 d., nacionalines gastroles Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, pradeda legendinio kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus sukurtas miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“. Alytaus miesto teatre atkurto muzikinio spektaklio apie amžinąjį meilės trikampį režisūrinį sprendimą trečiąjį kartą kūrė režisierius Gytis Padegimas. Lietuviško miuziklo mecenatas – Antano Guogos paramos fondas.

Premjeros akimirka. V.Stanionio nuotr.

„Alytaus miesto teatras įrodė, kad aukšto lygio kultūriniai projektai gimsta ne tik didmiesčių scenose. Žmonėms, kur jie begyventų, reikia gerų emocijų, meno, kultūros, naujų įspūdžių. Labai džiaugiuosi galėjęs prisidėti, kad Alytaus miesto teatro scenoje būtų sukurta nuostabi šventė Alytaus ir visos Lietuvos žmonėms“, – teigia europarlamentaras Antanas Guoga, šiandien kartu su teatro komanda, šalies kultūros politikos vadovais dalyvausiantis pirmajame miuziklo nacionalinių gastrolių spektaklyje.

„Ugnies medžioklė su varovais“ – tai istorija apie trijų jaunų žmonių meilės, laimės ir gyvenimo džiaugsmo paieškas. Režisierius Gytis Padegimas premjeros metu akcentavo, kad jam labai rūpėjo atkreipti dėmesį, kad vienadieniškumas, konformizmas ir prisitaikėliškumas tikrai niekam – nei jaunam, nei vyresniam žmogui nepadės rasti kelio į laimingą gyvenimą.

„Žengtas labai reikšmingas pirmas žingsnis, kuris atvers kelius į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir įrodys, kad ir Alytuje gali gimti profesionalūs kūriniai. Tačiau tam reikia palaikymo. Miuziklo pastatymo sąmata labai didelė, buvo būtina privačių rėmėjų pagalba. Esu nepaprastai laiminga, kad A. Guoga patikėjo mūsų ambicijomis kartu su legendiniais kūrėjai bei jaunais talentais sukurti miuziklą, kuris pranoko komandos ir, tikiu, žiūrovų lūkesčius“, – rezultatu džiaugėsi Alytaus miesto teatro vadovė Laura Radzevičiūtė.

Dzūkijos širdyje veikiantis Alytaus miesto teatras savo veiklos 25-ojo jubiliejaus proga ėmėsi misijos pažvelgti į šią meilės istoriją iš naujo perspektyvos taško ir ir kartu dirbti pasikvietė pripažintus ir vertinamus Lietuvos kūrėjus.

Šiuolaikiškai atkurtam Lietuvos aukso fondo kūriniui muziką sukūrė Nacionalinės premijos laureatas Giedrius Kuprevičius, libretą – Saulius Šaltenis ir Leonidas Jacinevičius, režisūrinį sprendimą – režisierius Gytis Padegimas, scenografiją – Birutė Ukrinaitė, choreografiją – Indrė Puišytė. Kūrinius atliks Astos Mitkienės ir Raimundo Martinkėno vadovaujamas choras. Muzikinės dalies vadovai – Sabina Martinaitytė, Audronė Eitmanavičiūtė Spektaklyje naudota Edgaro Naujalio, Simono Glinskio ir Artūro Baryso vaizdo medžiaga, rodomos videoprojekcijos iš ankstesnių laikų ir prieš tai buvusių miuziklo pastatymų.

Kūrinio pastatymo mecenatas – Antano Guogos paramos fondas, pagrindiniai rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos aludarių gildija, AB Amber Grid, UAB LitCon.

Akimirkos iš miuziklo premjeros. G.Labutytės nuotr.

Akimirkos iš miuziklo premjeros. G.Labutytės nuotr.

Akimirkos iš miuziklo premjeros. V.Stanionio nuotr.