fbpx

A. Guoga kviečia ugdyti vaikų loginį mąstymą ir žaisti šachmatais

Šį šeštadienį 12 val. pramogų ir poilsio parke “TonyResort” Anupriškėse startuoja Vaikų lauko šachmatų turnyras. Europarlamentaras Antanas Guoga kviečia susipažinti su šachmatų pradžiamoksliu visus vaikus, norinčius lavinti loginį ir strateginį mąstymą. Turnyro globėja – Trakų merė Edita Rudelienė, partneris – gigantchess.lt.

“Lietuviai turi labai daug gebėjimų protui imlioms veikloms. Mums reikia stiprinti intelektinių veiklų kryptį, paskatinti kurti pažangiose, pridėtinę vertę turinčiose srityse. O šachmatai gali padėti vaikų ir jaunimo intelektiniams gebėjimams atsiskleisti, tvirtai strateguoti, numatyti mažiausiai tris ėjimus į priekį. Jau VI amžiuje žmonės lavino savo stropumą, įžvalgumą, loginį mąstymą ir išmintį žaisdami šachmatais. Lietuvai reikia kartos, gebančios kurti strategijas 20-čiai metų į priekį”, – išbandyti šachmatus kviečia A. Guoga.

Europarlamentaras vaikystėje, dar pradinėse klasėse, lankė Kauno šachmatų mokyklą. A. Guoga yra įsitikinęs, kad tai protinis žaidimas, padedantis lavinti ne tik matematinį ir loginį mąstymą, bet išmokti susikaupti ir susikoncentruoti, ugdyti pagarbą komandos nariams ir konkurentams. Jis neabejoja, kad šiuolaikiniai vaikai taip pat gali susidomėti praleisti valandų valandas įtemptai sukdami galvą prie šachmatų lentos. Liberalo nuomone, tai patraukli alternatyva laiko leidimui prie kompiuterio.

Šeštadienį būsimi šachmatininkai pirmuosius žaidimo įgūdžius lavins žaisdami gigantiškomis, lietuvių pagamintomis šachmatų figūromis. Vaikus šachmatais žaisti mokins Antanas Guoga, šachmatų meistras Gintas Zybartas, tarptautinis šachmatų meistras Kęstutis Labeckas. Pirmosios šachmatų pamokos vyks šį šeštadienį 12.00 – 16.00 val. pramogų ir poilsio parke “TonyResort” Anupriškėse (Trakų rajonas), amfiteatro zonoje.

Stipriausią pažangą atskleidę vaikai bus apdovanoti mokomaisiais šachmatų rinkiniais. Vaikų lauko šachmatų turnyro nugalėtojui(-ai) atiteks A.Guogos įsteigtas pagrindinis prizas – poilsis pramogų ir poilsio parke “TonyResort” Anupriškėse.