A.Guoga milijonams CNN žiūrovų: kūjis ir pjautuvas ant žaislinio meškučio skaudina nukentėjusius nuo Sovietų teroro

Lapkričio 22 d. vakarą, 59 proc. „CNN International“ verslo laidos „Quest Means Business“ žiūrovų pasisakė už tai, kad internetinės prekybos milžinė „Amazon Inc“ sustabdytų prekybą prekėmis su sovietiniais simboliais. Populiarioji JAV milžinės „CNN International“ laida Lietuvos europarlamentaro A.  Guogos inicijuotą ir 13 šalių politikų pasirašytą laišką „Amazon Inc“ pasirinko dienos tema amerikiečių Padėkos dieną ir viso pasaulio pirkėjams aktualios išpardavimų dienos Juodojo Penktadienio išvakarėse.

„CNN International“ garsaus verslo žurnalisto laidą „Quest means business“ žiūri 373 milijonai žiūrovų visame pasaulyje, įskaitant Rytų Europos ir Azijos šalis.

„Mums, lietuviams, ypač svarbu priminti kovą už laisvę. Mes buvome pirmoji šalis, paskelbusi nepriklausomybę, kovojusi ne tik sau, bet ir visiems kitiems. Kūjis ir pjautuvas mums simbolizuoja priespaudą, deportacijas. Visoje Europoje daugiau nei 60 milijonų žmonių buvo tiesiogiai paliesti. Žmonės buvo žudomi, deportuojami į Gulagus, į Sibirą. Mus skaudina, kai sovietų simboliai dedami ant vaikiškų žaislų, meškiukų ir parduodami vaikams“, sakė Lietuvos politikas, atsakydamas į „CNN Business“ žurnalistės Paulos Newton klausimą, kodėl taip svarbu, jog prekės su sovietiniais simboliais būtų išimtos iš prekybos internetinėse platformose.

A.Guogos teigimu, nėra šeimos, kuri nebūtų paliesta sovietinio teroro. „Aš asmeniškai esu paliestas, mano šeima buvo paliesta. Visas mūsų regionas kentėjo. Mums labai skaudu“, CNN laidoje kalbėjo europarlamentaras, kurio močiutės brolis buvo Prisikėlimo apygardos vadas, partizanas Juozas Paliūnas-Rytas. Jis priminė, kad Europos Teisingumo teismas yra uždraudęs registruoti sovietinius simbolius (herbą su kūju ir pjautuvu) kaip komercinį prekės ženklą Europos Sąjungoje, nes tai prieštarauja viešajai moralei ir žeidžia valstybių narių piliečius.

Amerikiečiams visame pasaulyje švenčiant Padėkos dieną, Lietuvos politikas pasinaudojo proga padėkoti JAV mažmeninės prekybos gigantui „Walmart“ už sovietinių simbolių išėmimą iš prekybos. Taip pat paragino „Amazon Inc“ vadovą Jeff Bezos atkreipti dėmesį į milijonams europiečių ir amerikiečių, kilusių iš Rytų ir Vidurio Europos, skaudžią istoriją. A. Guoga teigė manąs, jog platformos vadovas tiegiog nėra informuotas apie šias prekes: „Specialiai atskridau šiandien į Niujorką, kad asmeniškai pakviesčiau poną Bezos įvertinti, ar tinkama pardavinėti prekes su sovietiniais simboliais. Atkreipiu dėmesį, kad ši simbolika žeidžia mūsų regiono žmonių jausmus, todėl prekybos ja sustabdymas mums yra labai svarbus“.

Europarlamentaras priminė, jog Rusijos gyventojai taip pat smarkiai nukentėjo nuo Stalino represijų, viso sovietinio laikotarpio žiaurumų: „Ši iniciatyva yra ne prieš Rusiją. Tai kampanija prieš sovietinio žiaurumo idėjas. Kūjis ir pjautuvas – autoritarinio valdymo simbolis. Rusijos žmonės taip pat prieš  jį kovojo. Ir tas prekes kuriančių bandymas teigti/implikuoti, kad tai, ką padarė Stalinas – buvo puiku, ką padarė rėžimas buvo – puiku, yra netiesa ir mus skaudina“, – pabrėžė jis.

Interviu su A. Guoga metu, milijonai CNN kanalo žiūrovų galėjo balsuoti televizijos svetainėje: „Ar Amazon turėtų sustabdyti prekybą sovietiniais simboliais?“ Laidos pabaigoje paskelbti rezultatai parodė, jog 59 procentai žiūrovų pritaria prekių su sovietiniais simboliais išėmimui iš internetinės platformos.

„CNN International“ pakvietė Lietuvos politiką A. Guogą į verslo laidą „Quest Means Business“ atkreipusi dėmesį į jo iniciatyva parengtą oficialų 27 parlamentarų laišką elektroninės prekybos platformos „Amazon Inc“ vadovui Jefui Bezosui. Pasak europarlamentaro, imtis veiksmų įkvėpė nuolatinė socialinių tinklų ir portalų žvalgyba, kurią vykdo lietuviškieji „elfai“. Prieš kelis mėnesius savo iniciatyva su grotažyme „WhyNotSwastika“ sėkmingai kartu LR Ambasadoriumi R.Kriščiūnu paraginę prekybos milžinę „Walmart“ išimti prekes su sovietine simbolika, dabar jie aktyviai kviečia „Amazon Inc“. A.Guogos inicijuotą kreipimąsi į „Amazon Inc“ vadovą Jeff Bezos pasirašė 27 Europos parlamento nariai iš 13 valstybių, atstovaujantys 6 didžiausias politines frakcijas, tarp jų – atstovai iš Latvijos ir Estijos. Tuo pačiu kreiptasi į Europos Komisiją, prašant paaiškinti, kokių žingsnių ši institucija imasi, stiprindama ES piliečių sąmoningumą apie totalitarinių režimų nusikaltimus, padarytus Europoje.

Laidos įrašą galima pažiūrėti A.Guogos Facebook paskyroje www.facebook.com/tonyguoga ir čia https://youtu.be/N_WY2C3P15Y