fbpx

A.Guoga: nuo šiandien keliaujantieji ES šalyse kalbėsis pigiau

Išvykę į kelionę po Europą už skambutį Lietuvoje likusiam arba kitoje Europos Sąjungos (ES) šalyje gyvenančiam draugui ar kolegai nuo šiandien skambinsime 25 proc. pigiau, o žinutes siųsime 33 proc. pigiau.

Europos mobiliojo ryšio operatoriai galės taikyti tokias maksimalias tarptinklinio ryšio paslaugų (roamingo) kainas ES šalyse: 5 centai už minutę, 2 centai už SMS ir 5 centai už vieną megabaitą duomenų (neįskaičius mokesčių). Iki šiandienos minutė skambučio Europoje kainavo iki 19 centų, SMS – iki 6 centų, o megabaitas duomenų – iki 20 centų (be PVM). 2017 m. birželio 15 d. roamingo mokesčiai bus visiškai panaikinti.

„Tai – puikus pavyzdys, kad Europos Parlamento sprendimai yra gerokai arčiau kasdienybės, nei daug kam atrodo. Atostogaudami Bulgarijoje ar Kipre, keliaudami darbo reikalais lietuviai galės gerokai pigiau bendrauti su artimaisiais. Praktiškai tai reiškia daug sutaupytų piliečių lėšų ir paprastesnį bendravimą būnant užsienyje. O visiškas roamingo mokesčių panaikinimas atvers rinką įvairių programėlių kūrėjams ir pardavėjams. Lietuviai šioje srityje sparčiai žengia į priekį”, – teigė europarlamentaras Antanas Guoga.

Pasak europarlamentaro, mokesčių už roamingo paslaugas sumažinimas skatins paslaugų pardavėjus konkuruoti papildomomis paslaugomis, o ne vien tinklo „turėjimo“ faktu ir iš to vėl laimės vartotojas.

„ES nori būti vieninga rinka ir nori konkuruoti su pasaulio milžinėmis – JAV ir Kinija. Susiskirstymas į 28 skirtingus reguliavimo režimus Europos konkurencingumui tik kenkia. Žvelgiant iš verslo pozicijų, sunku suvokti, kodėl vieningoje ir vieną valiutą beveik visur turinčioje erdvėje, kurioje nėra sienų, staiga reikia mokėti žymiai daugiau už mobilų ryšį vos tik kirtus sieną. Garsiai skatiname verslą peržengti sienas, plėstis, nes tik globaliai orientuoti sprendimai turi ateitį. Vieninga telekomunikacijų rinka rimtai prisidės prie šios plėtros ir Europos proveržio“, – papildė EP narys. Jo nuomone, kuo daugiau vartotojų ir kuo atviresnė rinka, tuo daugiau yra konkurencijos, dar daugiau geresnių paslaugų vartotojams.

Šį pasiūlymą dar 2013 m. inicijavo liberalė Komisarė Neelie Kroes. EP narys A. Guoga kartu su ALDE frakcija EP nuo pat kadencijos pradžios vykdė kampaniją „Ne – roamingo mokesčiui“. Politikas iš Lietuvos šiuo klausimu dirbo Vidaus rinkos ir vartotojų komitete (IMCO). Komitete jis buvo atsakingas už frakcijos poziciją ir teikė pasiūlymus vadinamajam „Connected continent“ paketui. Jo tikslas – panaikinti roamingo mokesčius ir užtikrinti interneto neutralumą.