fbpx

A. Guoga tikisi milžiniško rinkėjų aktyvumo

A. Guoga su sužadėtine Aiste balsavo iš anksto Vilniaus miesto savivaldybėje.

Liberalų sąjūdžio kandidatas Europos Parlamento (EP) rinkimuose, milijonierius Antanas Guoga ketvirtadienį dalyvavo išankstiniame balsavime Vilniaus savivaldybėje. Eilę atstovėjęs politikas įsitikinęs, kad reikėtų pratęsti balsavimo laiką.

Su tokia iniciatyva A. Guoga kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK).

„Aktyvumas didžiulis, teko gerokai pastovėti eilėje. Žmonės tikriausiai ruošiasi savaitgaliui gamtoje, todėl tikrai ne visi spėja sulaukti savo eilės prie balsadėžės. Raginu VRK pratęsti balsavimo laiką iki 22 val.“, – teigė liberalas.

Politiko nuomone, geras oras savaitgalį gali nulemti, kad rinkėjai prie balsadėžių suplūs vėlesniu metu, taigi VRK esą turėtų ruoštis apgulčiai vakaro valandomis.

„Jau pirmajame prezidento rinkimų ture užfiksuotas ne vienas atvejis, kai apylinkės iki 20 val. darbo baigti nespėjo. Šį savaitgalį dėl gero oro gyventojai tikrai vėliau plūs į balsavimo apylinkes“, – prognozuoja A. Guoga.

VRK pabrėžia, kad teisę atiduoti savo balsą turi visi rinkėjai, į apylinkes prisistatę iki 20 val. Balsavimą baigti galima tik tada, kai savo balsą atiduos paskutinis rinkėjas. Po 20 val. į apylinkes atėję rinkėjai priimami nebus.

A. Guoga – ne vienintelis politikas, pasinaudojęs teise savo balsą atiduoti išankstiniame balsavime. <...>

Pagrindinis balsavimas prezidento ir EP rinkimuose vyks sekmadienį. Išankstinio balsavimo duomenys kol kas nuteikia optimistiškai – trečiadienį užfiksuotas aktyvumas lenkia pirmojo prezidento rinkimų turo išankstinio balsavimo rodiklius.

Delfi.lt