fbpx

A. Guoga: V. Antonovo ir R. Baranausko perdavimas Lietuvai – pasitikėjimo šalies teisine sistema ženklas

Jungtinės Karalystės Aukštasis teismas šiandien iš esmės patvirtino, kad Lietuva yra demokratinė valstybė ir jos teisine sistema galima pasitikėti. Sprendimas dėl buvusių banko „Snoras“ savininkų perdavimo Lietuvai yra didžiulis šalies teisėsaugos pasiekimas.

@ALDEimage

Pasitikėjimas Lietuvos teisine sistema išsakytas nepaisant to, kad Rusijos pilietis Vladimiras Antonovas ir Lietuvos pilietis Raimondas Baranauskas bei jų advokatai Jungtinės Karalystės teismus siekė įtikinti, kad mūsų šalies teisėsauga šališka ar paklusni. Jungtinės Karalystės Aukštasis teismas nepatikėjo ir tuo, kad banko „Snoras“ sužlugdymas inicijuotas Respublikos Prezidentės bei Lietuvos centrinio banko.

Šiandienos sprendimas yra stipri žinia Lietuvos žmonėms ir pasauliui, kad Lietuvos teisėsauga veikia paisydama demokratinių valstybių standartų. Ilgai gyvenau šalyje, taikančioje Anglijos teisę, ir tikiu šią teisę kūrusios valstybės teismų skaidrumu, nešališkumu ir patikimumu.

Esu įsitikinęs, kad niekas neturi teisės žmones teisti iš anksto ar vadovautis gandais ir nuomonėmis. Suprantu, kad šios dienos Jungtinės Karalystės teismo sprendimas nėra Lietuvai perduodamų asmenų kaltės įrodymas. Tačiau šis sprendimas – tai šansas ieškoti tiesos Lietuvos teisinės sistemoje, kuria galima pasitikėti.