fbpx

A.Guogos padrąsinimas jaunimui: ieškokite savo idėjų!

Kur gali nuvesti drąsios mintys, tikėjimas savo idėjomis, kad ir pačiomis netikėčiausiomis, ir pasitikėjimas savo jėgomis – apie tai šimtai smalsių jaunuolių šią savaitę diskutavo susitikimuose su žinomu verslininku ir filantropu Antanu Guoga.

Idėjos sėkmei

Honkonge, Australijoje ir kelios kitose šalyse patirties sėmęsis lietuvis apsilankė Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, Aleksandro Stulginskio universitetuose, Kauno kolegijoje bei “Saulės” gimnazijoje.

Akademinio jaunimo ir aukštųjų mokyklų kvietimu gimtajame Kaune viešėjęs A.Guoga skaitė paskaitas verslumo tema, papasakojo savo asmeninę verslo sėkmės istoriją ir diskutavo jaunimui aktualiais klausimais.

A.Guogos teigimu, kertinis sėkmingo verslo akmuo – gera idėja. Nuo to prasideda ir smulkūs, ir milijoniniai verslai.

“Idėja neturi būti stebuklinga, bet ji būtinai turi būti naudinga. Ir aš pradėjau nuo idėjos – kai kūrėme “TonySports” (sporto prekių parduotuvė. – red. past.), idėja buvo tokia: žmonės nori tokių sportbačių, kokius avi krepšinio žvaigždės. Pamanėme, kodėl mums šių produktų nepasiūlius visiems norintiems?” – apie savo verslo pradžią pasakojo svečias.

Panašiai atsirado ir laisvalaikio drabužiais prekiaujanti “TonyStreets” bei poilsio ir pramogų parkas Anupriškių kaime.

“Raskite savo nišą verslų vandenyne, išsiskirkite kokia nors tik jums būdinga savybe. Jei nerasite išskirtinumo – paskęsite”, – studentams patarė A.Guoga.

Verslininkas, remiantis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę, Kauno “Žalgirio” ir kitus krepšinio klubus, neslėpė, kad jo sėkmės formulė – gebėjimas dalytis su kolegomis ir partneriais.

“Aš kuriu verslus su žmonėmis, dalijuosi akcijomis. Taip jie tampa ne samdomais darbuotojais, o žmonėmis, kurie dirba sau. Aš labai stengiuosi, kad mano partneriai taptų milijonieriais, nes tik taip pats galiu užsidirbti pinigų”, – aiškino A.Guoga.

Pranašumas – drąsa

Kauno technologijos universiteto auklėtiniai A.Guogai pristatė savo verslo idėjas ir pateikė jiems rūpimus klausimus.

“Kaip rasti tą išganingą idėją, kuri vėliau taptų viso gyvenimo veikla? Ar vystydamas savo veiklą visą laiką žinojote, ką veiksite po savaitės, mėnesio, metų?” – teiravosi jaunuoliai.

“Nepasakyčiau, kad visada tiksliai žinojau, kur būsiu ir ką veiksiu, tačiau jei turite tikslą, reikia kryptingai jo siekti ir planuoti savo žingsnius. Kelių yra daug, bet turite nebijoti jų rinktis”, – sakė verslininkas.

“Šis mano sutiktas jaunimas yra labai išradingas, laisvas, jų dar neriboja jokios mąstymo klišės – esą šitaip niekas nedaro arba kam to reikia. Tai ir yra jaunų žmonių pranašumas – jie žiūri atvirai, nori nuversti kalnus, ieško ir išnaudoja galimybes”, – apie susitikimą su kauniečiais kalbėjo A.Guoga.

Sudomino ir moksleivius

Studentai svečio klausė ir diskutavo su juo geras porą valandų – ne vienam jos tapo puikiu įkvėpimu.

Justinas Statkus, Kauno technikos universiteto Ekonomikos fakulteto antrakursis, sakė: “Buvo labai įdomu sužinoti, kaip sekasi vystyti verslą žinomam žmogui. Tokios paskaitos labai skiriasi nuo įprastinių. Universitete perteikiamos labiau akademinės žinios, kurių, be abejo, taip pat reikia. O A.Guoga dalijasi žiniomis, gautomis iš patirties, pagrįstomis gyvenimo patirtimi. Juk vienaip viskas atrodo teoriškai, kitaip – praktiškai. Tokios paskaitos neabejotinai skatina veikti.”

A.Guogos paskaita sutvirtino vaikino ketinimus ateityje kurti savo verslą. “Supratau, kad dirbti sau yra kur kas geriau nei kokioje nors įstaigoje. Ateityje norėčiau steigti kokį nors verslą, žinoma, jei pavyktų pačiam sugalvoti kokią sėkmingą idėją”, – sakė studentas.

Susitikime su verslininku dalyvavo ir moksleiviai. Vienas jų – “Varpo” gimnazijos vienuoliktokas Antanas Bakšys – jau ragauja verslininko duoną, vadovauja uždarajai akcinei bendrovei “SearchNode”.

“Kai kurios A.Guogos tezės patvirtino mano mintis. Jis pabrėžė, kad pasaulis keičiasi nežmonišku greičiu, o mūsų švietimo sistema vystosi gana lėtai. Labai smagu, kad yra žmonių, kurie geba įkvėpti ir noriai dalijasi savo patirtimi”, – įspūdžiais dalijosi A.Bakšys.

Diena.lt