Antanas Guoga dalyvaus garsiajame „Quest means business“

Europos parlamento nario Antano Guogos iniciatyva parengtas oficialus 27 parlamentarų laiškas elektroninės prekybos platformos „Amazon Inc“ vadovui Jefui Bezosui sulaukė JAV televizijos milžinės CNN dėmesio.

Šiandien 22 val. Lietuvos laiku Guoga dalyvaus garsaus „CNN International“ verslo žurnalisto laidoje „Quest means business“. Laidos kūrėjai kvietime pabrėžia, kad Quest šou žiūri 373 milijonai žiūrovų visame pasaulyje, įskaitant Rytų Europos ir Azijos šalis. Specialiai dėl filmavimo Antanas Guoga skrido į Niujorką.

„Tai istorinė galimybė Lietuvai. Galimybė kalbėti apie mūsų istoriją, apie pagarbą istorinei atminčiai, apie tai, kas svarbu Baltijos tautoms ir visiems, nukentėjusiems nuo sovietinio teroro“, sakė Europos parlamento narys, verslininkas ir mecenatas Antanas Guoga, kurio šeimoje taip pat yra laisvės kovotojų. Antano Guogos močiutės brolis buvo Prisikėlimo apygardos vadas, partizanas Juozas Paliūnas-Rytas.

Pasak parlamentaro, imtis veiksmų įkvėpė nuolatinė socialinių tinklų ir portalų žvalgyba, kurią vykdo lietuviškieji „elfai“. Prieš kelis mėnesius savo iniciatyva su grotažyme „WhyNotSwastika“ sėkmingai paraginę prekybos milžinę „Walmart“ išimti prekes su sovietine simbolika, dabar jie aktyviai kviečia „Amazon Inc“. A.Guogos inicijuotą kreipimąsi į „Amazon Inc“ vadovą Jeff Bezos pasirašė 27 Europos parlamento nariai iš 13 valstybių, atstovaujantys 6 didžiausias politines frakcijas, tarp jų – atstovai iš Latvijos ir Estijos. Tuo pačiu kreiptasi į Europos Komisiją, prašant paaiškinti, kokių žingsnių ši institucija imasi, stiprindama ES piliečių sąmoningumą apie totalitarinių režimų nusikaltimus, padarytus Europoje.

„Nuo tokių, atrodytų, smulkmenų, kaip prekės su sovietine simbolika, prasideda istorinės atminties klastojimas. Jei žmonės nežino, ar nėra girdėję apie trėmimus, žudynes ir kovose pralietą kraują, kiekvieno iš mūsų pareiga informuoti. Interviu CNN greičiausiai bus viena iš ypatingų galimybių mums kalbėti apie Lietuvos kelią į laisvę milijonams žmonių visame pasaulyje. Atvirai pasakysiu, jaudinuosi“, sakė A. Guoga.

Primename, kad Ričardas Quest yra pagrindinis CNN verslo korespondentas ir “Quest Means Bussiness” vedėjas. Niujorke jis yra labiausiai atpažįstamas CNN komandos narys. Questas savo laidose naikina mitą, kad verslas yra nuobodus ir sudėtingąją ekonomiką pateikia įdomiai ir suprantamai.

„CNN International“ kanalo laidos „Quest Mean Business“ transliacija šiandien, lakpričio 22 d., prasidės 22 val. Lietuvos laiku (20 val. Londono laiku, 15 val. Niujorko laiku).