fbpx

Antanas Guoga didiesiems automobilių pramonininkams Jungtinėje Karalystėje siūlo verslą perkelti į Lietuvą

Paskelbus oficialius duomenis dėl britų sprendimo pasitraukti iš Europos Sąjungos, Europos Parlamento narys Antanas Guoga ėmėsi veiksmų stengdamasis atkreipti daugiau, Londone įsikūrusių verslų, dėmesio į Vilnių. Pagrindinė europarlamentaro žinutė tai, jog Vilnius gali tapti nauju informacinių technologijų traukos centru, į kurį galėtų persikelti vieningoje ES rinkoje siekiantys likti verslai. Tačiau IT sektorius tai dar ne vienintelis aspektas, dėl kurio turėtų nerimauti Jungtinė Karalystė.

JK automobilių pramonės ateitis

Per 2015 metus Britanijoje buvo pagaminta apie 1,5 mln. automobilių. Didžioji jų dalis (57,7 proc.) eksportuota į ES šalis. Žvelgiant į šiuos rodiklius, akivaizdu, jog skubotas britų sprendimas išstoti iš Europos Sąjungos gali jiems atnešti nemažai finansinių nuostolių ir neigiamai paveikti šalies ekonomiką.

Antanas Guoga tiki, jog Lietuva yra tinkama vieta automobilių pramonei vystyti. Lietuva yra ketvirta valstybė pasaulyje pagal investicijas į gamybą. Taip pat Lietuvoje jau dabar veiklą vysto tokios įmonės kaip Schmitz Cargobull, CIE Automotive, Yazaki ir AQ Wiring Systems.

Europarlamentaras išsiuntė oficialų laišką didiesiems pramonininkams, kviesdamas juos rintis Lietuvą, kaip šalį, suteikiančią galimybę nevaržomai prekiauti Europos Sąjungos rinkoje: „Šiandien jūs galbūt mąstote kur perkelti savo verslą tam, kad ateityje nesusidurtumėte su apribojimais prekiauti vieningoje Europos Sąjungos rinkoje. Kaip Europos Parlamento narys bei Vilniaus mero visuomeninis patarėjas investicijų pritraukimo klausimais, kviečiu jus apsvarstyti galimybę savo verslą perkelti į pažangią ir sparčiai tobulėjančią Lietuvą“, – savo laiške rašė A. Guoga.

Visą laiško turinį galite rasti čia

Talentingi specialistai ir išvystyta logistika

Vienas iš Lietuvos prioritetų – talentingų techninės srities specialistų ugdymas. Šaliai svarbu, jog verslas ir švietimas glaudžiai bendradarbiautų. Lietuva šiuo metu yra pirma centrinėje ir rytų Europoje bei 27-oji pasaulyje pagal universitetų ir pramonės įmonių bendradarbiavimą vykdant verslui naudingus mokslinius tyrimus. Šalyje auga talentai, pasiruošę savo potencialą išnaudoti industrinės pramonės įmonėse.

Galiausiai, Lietuva yra itin patogi logistiniu požiūriu. Šalis įsikūrusi Europos širdyje, jungia centrinę Europą ir vakarinę Azijos dalį, turi tiesioginį susisiekimą su Skandinavija ir vakarų Europos šalimis. Lietuva suteikia logistinę galimybę lengvai pasiekti daugiau nei 750 mln. klientų tiek Europoje, tiek Azijoje. „Lietuva atitinka pagrindinius aspektus, reikalingus automobilių pramonės vystymuisi šalyje. Joje dirba išsilavinę ir ilgametę patirtį technikos srityje turintys darbuotojai, o iš šalies lengva susisiekti Skandinavija, Azija ir vakarų Europos šalimis.“- teigia A. Guoga.

Kaunas – technologinės pažangos židinys

Antras pagal dydį Lietuvos miestas Kaunas taip pat ženkliai prisideda prie Lietuvos pramonės vystymosi. „Pagrindinė priežastis kodėl didžioji dalis automobilių pramonės sutelkta Kauno regione yra tai, jog čia įsikūręs vienas stipriausių universitetų, Kauno Technologijos Universitetas, kuris kasmet darbo rinkai pasiūlo gabių ir išsilavinusių techninės srities ekspertų. Kaunas yra puiki vieta augti tarptautinėms automobilių pramonės įmonėms, nes būtent čia egzistuoja laisva ekonomikos zona su mokesčių lengvatomis, išvystyta logistika ir kvalifikuotais darbuotojais“, – pabrėžia Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Tokiu metu, kai žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau kontraversiškų ir vienas kitam prieštaraujančių pranešimų apie JK pasitraukimą iš Europos Sąjungos ir šaliai gresiančias sankcijas, verslui stabiliai vystyti savo veiklą tampa vis sudėtingiau. Šios suirutės metu kada automobilių pramonininkai žvalgosi naujų teritorijų, į kurias galėtų perkelti savo veiklą, Lietuva jiems siūlo saugią, patikimą ir sparčiai besivystančią ekonomiką.