fbpx

Antanas Guoga į Lietuvą kvies alternatyvius energetikos tiekėjus

Europos Parlamento narys Anatanas Guoga vienbalsiai išrinktas ES ir Armėnijos, Azerbaidžano bei Gruzijos parlamentinio bendradarbiavimo delegacijos vicepirmininku. Lietuvos politikas delegacijoje prioritetą teiks Lietuvos bei ES energetinio saugumo stiprinimui.

Liberalų europarlamentaro nuomone, delegacijoje su šiomis trimis Pietų Kaukazo valstybėmis bus galima spręsti Lietuvai aktualius energetinių šaltinių alternatyvų paieškos, prekybos ir investicijų, kitus Rytų partnerystės programos klausimus.

„Lietuvai ir visai ES šiandien ypatingai aktualu sustiprinti santykius su energetiniais resursais operuojančiomis šalimis. Azerbaidžanas pradeda milijardinės vertės projektą su ES per Turkiją. Negalime praleisti progos pritraukti alternatyvius dujų tiekėjus ir į mūsų šalį. Turime susivienyti ir dėl šalies energetinio saugumo dirbti visi – tiek Lietuvos Vyriausybė, tiek europinėse struktūrose dirbantys lietuviai“, – darbo delegacijoje svarbą akcentavo A. Guoga. Šiuo tikslu politikas inicijuos parlamentinius susitikimus, tarptautines misijas, kvies Pietų Kaukazo regiono verslo ir politikos atstovus į Lietuvą.

„Lietuva skiria ypatingą dėmesį santykiams su šiomis trimis ES Rytų partnerystės narėmis. Verta prisiminti, jog Rytų partnerystė Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu tapo viena iš sėkmės istorijų“, – sakė europarlamentaras.

Darbų šioje delegacijoje padaugėjo ir dėl vasarą pasirašytos ES Asociacijos sutarties su Gruzija, viena iš trijų delegacijos kuruojamų šalių.

A. Guoga taip pat dirba Euronest parlamentinėje asamblėjoje, Energetinio saugumo komitete.

EP delegacijų veikla skirta palaikyti ir plėsti ryšius su valstybių, kurios tradiciškai yra Europos Sąjungos partnerės, parlamentais. Taip pat prisidėti prie vertybių, kuriomis pagrįsta Europos Sąjunga, t. y. laisvės, demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir pagrindinėms laisvėms bei teisinės valstybės principais.

Euronest parlamentinę asamblėją sudaro 60 Europos Parlamento narių ir po 10 nacionalinių parlamentų atstovų iš 6 Europos Sąjungos Rytų partnerystės šalių, t. y. Ukrainos, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano ir Moldovos, taip pat ir Baltarusijos, tačiau pastarosios atstovų dalyvavimas kol kas yra apribotas. Šios institucijos pagrindinis tikslas – skatinti daugiašalį dialogą ir vertybinius Europos Sąjungos bei jos Rytų partnerių mainus.

A. Guoga 2014 m. rinkimuose į Europos Parlamentą Liberalų sąjūdžio sąraše kandidatavo antru numeriu ir surinkęs 97907 balsus išrinktas EP nariu. Europos Parlamente jis priklauso Liberalų ir demokratų už Europą (ALDE) frakcijai.