fbpx

Antanas Guoga: jei esi armijoj, turi siekti būti generolu

Verslininkas, krepšinio mecenatas, kandidatas į Europos Parlamentą Antanas Guoga vakar viešėjo Tauragėje. Mūsų mieste jis lankosi jau nebe pirmą kartą. Šįkart žinomas Lietuvoje visuomenės veikėjas atvyko susipažinti su Taurage, pasimokyti iš tauragiškių, išgirsti jų svajones ir, pasak jo, suprasti, kuo gyvena mažesnių miestų žmonės. Jam, kaip žengiančiam į politiką, esą svarbu suprasti situaciją įvairiuose šalies regionuose. Be abejo, A. Guoga viešnagės metu dalijosi ir savo, kaip verslininko, sėkmės istorija. „Jei turi žinių – esi turtingas“, – sako garsusis verslininkas, nemažą kapitalo dalį susikrovęs žaisdamas pokerį.

Atvykęs tiesiai iš Šiaulių, vakar Antanas Guoga sėdo bendrų pusryčių su žiniasklaidos atstovais. Pokalbio metu filantropas negailėjo gerų žodžių Tauragei:

– Čia labai gražu, jūs turite daug erdvės, gamtos, tai jūsų pranašumas, išnaudokite.

Šiandien verslininkas laikomas vienu turtingiausių Lietuvos žmonių. Tarptautinį verslą plėtojantis lietuvis pasakojo, kad šiais laikais galimybių daug, tik reikia mokėti jomis pasinaudoti – siekti, kad savo srityje būtum geriausias. Tačiau apskritai norint siekti ko nors, ypač provincijoje, reikia pradėti pirmiausia nuo savęs, nuo suvokimo, kad ten, kur esi, tau gyventi gera. O tada jau esą galima galvoti, ką galėčiau daryti tokio, kad būtų ir miestui, ir kitiems geriau. Optimizmas ir pozityvus mąstymas – nuolatiniai verslininko palydovai, sako, be jų būtų sunku.

Paklaustas, ko reikia sėkmingam jaunajam verslininkui, pašnekovas sakė, kad pirmiausia reikia idėjos.

– Paskui reikia žinių, mokslo, įdėti daug darbo. Lietuvoje turime siekti kokybės, ne kiekybės. Reikia parduoti ne produktą, o žinias, – vertingas mintis žarstė A. Guoga.

Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Sigitas Mičiulis svečiui antrino, kad žmonės verslūs ir drąsūs, tik reikia suteikti jiems galimybių, o rezultatų galima pasiekti tik turint konkretų tikslą ir nuoseklaus darbo, atkaklumo dėka.

Antanas Guoga atskleidė žinantis nemažai sėkmės istorijų ir patvirtino, kad visiškai nesvarbu, iš kur esi. Svečias pasakojo, kad vienoje jo įmonių Australijoje sėkmingai darbuojasi ir tauragiškis Marius Kiniulis. Verslininkas užsiminė, kad šiuo metu jo įmonėse dirba apie 500 žmonių.

Anot A. Guogos, sėkmė lydi žmones, kurie eina savo keliu, o, pasak verslininko, be laimės sėkmė neįsivaizduojama:

– Pavojus, kai nežinai, ką darai. Jei esi armijoj, turi norėti būti generolu, siekti aukščiausio.

Nors A. Guoga atviravo, kad išsilavinimas labai svarbus, jis akcentavo, kad pats diplomas beveik bevertis – svečias patikino, kad 80 % potencialių darbdavių jo net nežiūri. Esą tik žinios parodo, ko iš tiesų esi vertas, kokią gali sukurti vertę. Apibendrindamas A. Guoga sakė tikintis, kad Lietuvos laukia gera ateitis. Pats atskleidė planuojantis tapti europarlamentaru, kad užmegztų kuo daugiau naudingų ryšių ir paskatintų aktyvias asmenybes veikti.

Po susitikimo su žurnalistais svečias išskubėjo į Tauragės muzikos mokyklą, darbotvarkėje taip pat buvo numatyta trumpa ekskursija po miestą aplankant svarbiausius objektus, diskusijos su moksleiviais bei studentais, viešnagė Tauragės radijuje ir laidos filmavimas kabelinėje televizijoje, susitikimai su TAVA verslininkais ir Liberalų sąjūdžio nariais.

Tauragės žinios