fbpx

Antanas Guoga skiria Lietuvos kariuomenei 10 tūkstančių eurų

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas ir Europos Parlamento narys Antanas Guoga pasirašė paramos sutartį. Šiuo susitarimu A. Guoga skiria Lietuvos kariuomenei dešimt tūkstančių eurų.

EP narys Antanas Guoga ir Lietuvos kariuomenės vadas gen.njr. Jonas Vytautas Žukas pasirašo paramos kariuomenei sutartį. (Ievos Budzeikaitės, karinės periodikos redakcijos vyresniosios korespondentės nuotrauka).

„Stipri, visuomenės paramą turinti kariuomenė – vienas iš brandžios valstybės ramsčių. Man rūpi, kad Lietuvos ginkluotosios pajėgos ne tik turėtų finansines galimybes efektyviai vykdyti savo pareigą, bet ir jaustų piliečių palaikymą”, – sakė A. Guoga. Jis kviečia verslą, organizacijas ir plačiąją visuomenę prisidėti prie šio tikslo bei paremti kariuomenės išteklius.

Pernai A. Guogos paramos fondas skyrė ženklią sumą Lietuvos kariuomenei. Šiemet Fondas ėmėsi užduoties raginti visuomenę aktyviai remti šalies ginkluotąsias pajėgas. „Skatiname piliečius skirti 2 procentus nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio Lietuvos kariuomenei. Labai paprasta. Neatverdami piniginės finansiškai paremiate savo šalies ginkluotąsias pajėgas, o taip pat išreiškiate pilietinę poziciją, kad jums rūpi jūsų šalies saugumas“, – sako europarlamentaras A. Guoga.

Šiais metais paramos lėšas Lietuvos kariuomenė ketina panaudoti savo techninės bazės stiprinimui. Ketinama aprūpinti karius reikalinga šiuolaikiška, inovatyvia technika, pavyzdžiui, kolimatoriniais (optiniais) taikikliais automatiniams ginklams ar naktinio matymo prietaisais.

Yra keletas būdų paremti Lietuvos kariuomenę. Fiziniai asmenys, deklaruodami pajamas, gali skirti 2 proc. nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Tai pat galima tiesiogiai pervesti pasirinktą sumą į Krašto apsaugos ministerijos nurodytą sąskaitą. Juridiniai asmenys gali remti Lietuvos kariuomenę, sudarydami sutartį su Krašto apsaugos ministerija.

EP narys Antanas Guoga ir Lietuvos kariuomenės vadas gen.njr. Jonas Vytautas Žukas. (Ievos Budzeikaitės, karinės periodikos redakcijos vyresniosios korespondentės nuotrauka)