fbpx

Antanas Guoga: visos ribos peržengtos

Rusijos grėsmė saugumui Europoje reali, o Vakarų Europos politikai reaguoja neadekvačiai. Dar vakar kai kurių Vakarų Europos šalių atstovai (olandai, prancūzai, italai) blokavo rezoliucijos Europos Parlamente teksto dalį dėl draudimo eksportuoti Mistral ginkluotę Rusijai. Ir ką turime – sankcijos nepaliečia ginklų eksporto, nėra pakankamai griežtos. Vakare įvykdyto teroristinio (kitaip nepavadinsi, tai ne „nelaimingas atsitiktinumas“) akto akivaizdoje turės iš esmės keistis ir požiūris, ir veiksmai.

Vakar riba buvo peržengta. Dar kartą peržengta. Situacija privalo keistis, Rusija nėra mažas vaikas, kuriam prasikaltus pakanka švelniai pagrūmoti. Man graudu ir pikta, kad Vakarai nenori pripažinti realybės ir perprasti Rusijos valdžios psichologijos.

Po paskutinio Rusijos remiamų teroristų „žygio“ turime imtis pačių griežčiausių sankcijų, blokuoti bet kokį karinės įrangos ir ginklų pardavimą atvirai teroristus remiančiai Rusijai. Turime išsivaduoti iš priklausomybės nuo Rusijos energetinių išteklių. Turime paskelbti totalų boikotą Rusijai gynybos ir ginklų pardavimo srityje. Ir turime padaryti viską, kad Rusija pagaliau prisiimtų atsakomybę už savo veiksmus, o taip pat, kad išmokėtų milijardines kompensacijas niekuo dėtų civilių aukų šeimoms.