fbpx

Aštuoni klausimai Liberalų sąjūdžio europarlamentarui Antanui Guogai

Prieš metus į Liberalų sąjūdį įžengęs Antanas Guoga sakė ateinąs mokytis iš labiau patyrusių politikų ir akcentavo, kad jo tikslas – veikti kartu, kurti geresnę Lietuvą. Šiandien jis – beveik 100 000 žmonių pasitikėjimo mandatą gavęs, Europos Parlamento (EP) rinkimų sąrašo lyderis ir Liberalų sąjūdžio delegacijos EP narys. Kalbiname A.Guogą apie startą politikoje, pasirengimą europarlamentaro veiklai ir prašome atskleisti, koks yra jo sėkmės receptas.

Kas Jus paskatino dalyvauti politikoje?

Galėjau sėdėti ant sofos prie televizoriaus ir keikti valdžią, kad prastai dirba. O galiu dirbti ir bandyti pats keisti šitą nepatinkančią situaciją. Aš esu veiklos žmogus, todėl pasirinkau antrąjį variantą. Manęs netenkina tai, kad mūsų politikoje yra dar daug seno raugo nomenklatūrinių žmonių, yra tų, kurie kiršina žmones, siekia bet kokio populiarumo, nes reikia žūtbūt laimėti dar vienus rinkimus, yra politikų, kuriems reikia teisinės neliečiamybės. Visi tai mato ir žino. Manau, kad Lietuva niekada nesukurs trokštamos gerovės, jeigu nepasikeis politikų karta. Į politiką einu vedinas vienintelio tikslo – noriu kuo geriau panaudoti savo patirtį ir būti naudingas Lietuvai.

Pirmasis liberalų renginys, kuriame dalyvavote yra…

Liberalų sąskrydis Tytuvėnuose. Paliko neišdildomą įspūdį.

Kodėl Liberalų sąjūdis yra geriausia partija?

Čia yra daug sveikai mąstančių, sąžiningų, žinančių, ką ir kaip reikia keisti, darbščių žmonių. Man svarbu, kas yra mano komandoje, aš turiu pasitikėti žmonėmis, su kuriais dirbu. Žinau, kad tik vienas kalnų nenuversiu, o kartu su bendraminčiais galime pasiekti labai daug.

97 907 pirmumo balsų – tai milžiniškas pasisekimas. Įvardinkite 3 svarbiausius dalykus, lėmusius tokį rezultatą.

Nebūsiu originalus – darbas. Jau esu sakęs, kad per rinkimų kampaniją apvažiavome dešimtis tūkstančių kilometrų, suskaičiavom, kad susitikau su maždaug 60 tūkstančių žmonių. Prieš atiduodami savo balsą, žmonės nori pamatyti „gyvą” kandidatą, pasikalbėti, pasitikrinti, ar iš tiesų žmogus yra vertas, kad už jį balsuotum. Ir aš, ir visa mano komanda, ir liberalų skyriai, mūsų savanoriai ir pagalbininkai – visi dirbome nuoširdžiai. Jei ne visur apsilankėme, ne viską spėjome padaryti, tik todėl, kad pritrūkome paroje valandų.

Ar jau galvojate apie veiklą Europos Parlamente? Įvardinkite tris pirmus savo darbus Europos Parlamente.

Dabar pirmiausias uždavinys – patekti į mums svarbius komitetus ir komisijas. Ne kartą esu sakęs, kad daugiausia naudos galiu duoti dirbdamas su verslo, darbo, verslumo klausimais. Mano prioritetas – dirbti Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos komitete, taip pat noriu aktyviai dirbti Smulkaus ir vidutinio verslo srityje – tai yra vienas iš svarbių Europos liberalų ir demokratų aljanso veiklos barų. Jau dabar aktyviai kalbuosi su Briuselio kolegomis dėl galimų darbų šiose srityse.

Kaip manote, ar dirbant EP galima būti naudingu ir žmonėms Lietuvoje?

Tikiuosi, kad būtent tai ir galėsiu daryti – prisidėti prie Lietuvai – verslui, dirbantiems žmonėms – naudingų sprendimų. Žinoma, suprantu, kad Europarlamentas yra didelė ir pakankamai lėtai veikianti mašina. Bet ten priimami sprendimai, kurių priėmimui kartais pritrūksta politinės valios Lietuvoje. Priimami sprendimai, kurie yra arti kiekvieno žmogaus, pvz., bankų reguliavimo srityje.

Ar jau ruošiatės vykti gyventi į Briuselį? Ar planuojate ten vykti visa šeima?

Vyksiu kartu su Aiste. Kaip ir visi naujokai, ieškome butelio netoli būsimos darbovietės. Taip pat kartu su manimi Briuselyje dirbs keletas kolegų, padėjusių rinkimų kampanijoje.

Esate sėkmingas žmogus. Atrodo Jums gerai klojasi viskas ko imatės: verslas, visuomeninė veikla, sėkmingas startas politikoje. Kokia yra Jūsų sėkmės formulė?

Aš darau tai, kuo tikiu. Jei užsiimu veikla, tai atiduodu visą savo laiką ir dirbu 100 procentų. Nepripažįstu kompromisų, daug iš savęs reikalauju ir dažnai savęs klausiu – ar visą padariau, ar nenuklydau nuo tikslo, ar galiu padaryti dar daugiau.

Liberalai.lt