fbpx

Aukcionas padėjo neregiams

Savaitgalį Klaipėdoje vykusios Baltijos dizaino mugės metu ne tik grožėtasi meno dirbiniais, pirkta ir parduota.

Šeštadienį vakare čia buvo surengtas labdaros aukcionas, kurio tikslas buvo įgyvendinti uostamiesčio aklųjų ir silpnaregių svajonę. Renginyje dalyvavęs filantropine veikla pagarsėjęs verslininkas ir politikas Antanas Guoga buvo ne tik aktyviausias jo dalyvis, bet ir pateikė smagių staigmenų.

A.Guoga aktyviai dalyvavo labdaros aukcione, kurio globėja buvo miesto mero žmona I.Grubliauskienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Sumokėjo berniuko siūlytą sumą

Aukcionas prasidėjo 19 val., kai mugės lankytojų antplūdis buvo nuslūgęs, tad norinčių pakovoti dėl meno kūrinių nebuvo daug.

Tarp jų buvo uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas su žmona Inga, kuri buvo renginio globėja. Susirungti dėl meno kūrinių panoro filantropas, verslininkas A.Guoga su sužadėtine Aiste Šlapokaite bei keli uostamiesčio verslininkai.

Kilnus tikslas pradžioje neuždegė aukciono dalyvių, tad padėtį taisyti ėmėsi A.Guoga.

Tarp galimų pirkėjų įsitaisęs mažas berniukas, siūlant kainas už pirmąjį daiktą, šūktelėjo, jog jis yra vertas tūkstančio, nors pradinė kaina buvo kiek aukštesnė nei 100 litų.

Aukciono dalyvius tai pralinksmino, tačiau vedėjas buvo nusiteikęs nenuleisti šio pasiūlymo negirdomis. Tuo metu, kai berniuko tėtis balo ir raudo, A.Guoga pasisiūlė sumokėti šią kainą už vaiką, nes, pasak verslininko, svarbiausia – kilnus renginio tikslas.

Netrukus V.Grubliausko iniciatyva vedėjo vietą trumpam užėmė A.Guoga. Jis išjudino ne tik potencialius pirkėjus, bet užkrėtė azartu ir mugės dalyvius, o svarbiausia – sugebėjo parduodamo daikto vertę pakelti kelis kartus.

Kvietė silpnaregius į svečius

Aukciono metu pavyko surinkti per 5 tūkst. litų. Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos įmonės “Regseda” vadovė Kristina Zibalienė teigė, jog nesitikėjo tokios paramos.

Uždarą ir ne visada įdomų gyvenimą gyvenantys silpnaregiai seniai svajojo nuvažiuoti į Vilnių aplankyti Valdovų rūmus bei Europos parką.

Išvyką organizuojantys žmonės jau buvo gavę žinių iš sostinės, kad neregintys ekskursantai galės paliesti daugelį eksponatų, tad noras patirti šiuos įspūdžius kasdien tik stiprėjo.

K.Zibalienė patikino, kad aukciono metu gautų pinigų šiai išvykai užteks su kaupu.

A.Guoga, pirkdamas meno kūrinius išleidęs apie 3 tūkst. litų, tuo neapsiribojo. Jis pakvietė klaipėdiečius pakeliui į sostinę užsukti į jo poilsio ir pramogų parką “TonyResort” Trakų rajone Anupriškėse ir pažadėjo pats pavedžioti uostamiesčio neįgaliuosius po savo valdas.

“Bėdų turgaus” rėmėjas

“Aš esu įsitikinęs, kad žmonės, kuriems pasisekė labiau nei kitiems, turi dalytis savo sėkme su visuomene. Miesto meras V.Grubliauskas mane pakvietė ir aš sutikau dalyvauti šiame renginyje. Manau, kad jeigu gali, turi padėti tiems, kuriems likimas pagailėjo duonos ar sveikatos” – po labdaros aukciono teigė A.Guoga, filantropine veikla užsiimantis apie 10 metų.

Verslininkas garsėja parama televizijos projekto “Bėdų turgus” herojams. Beveik aštuonerius metus bendraujantis su laidos vedėja Edita Mildažyte A.Guoga dabar juokauja esąs “Bėdų turgaus” milijonierius. Mat ne mažiau kaip milijoną litų filantropas yra paaukojęs šios laidos paremtiems likimo nuskriaustiems žmonėms.

Verslininkas aktyviai prisideda ir prie “Maisto banko” veiklos.

Išnaudojo talentą uždirbti

Būdamas aistringas sporto sirgalius ir pats nemažai sportavęs A.Guoga pinigų skiria ir sportui remti.

“Labai mėgstu sportą, bet pačiam truputį trūksta duomenų. Tad nusprendžiau išnaudoti savo talentą kituose dalykuose. Man sekasi uždirbti pinigų, todėl labai džiaugiuosi galėdamas padėti Lietuvos sportininkams siekti pergalių ir garsinti mūsų šalį. Kai pasiekiame puikių rezultatų, tokių kaip su Lietuvos krepšinio rinktine, o šiais metais su Prienų komanda, tai teikia didžiulį malonumą. Juk tai nuostabu pajusti, kad mažas žmogus gali laimėti prieš didelį, kad net maža komanda su didele idėja ir užsidegimu gali nugalėti didelius pinigus”, – atviravo filantropas.

Šalies irkluotojai taip pat yra sulaukę verslininko paramos.

Nebematydami išeities prieš svarbias varžybas irkluotojai kreipėsi į verslininką pagalbos.

A.Guoga ėmėsi išmintingos paramos sprendimo – rado vieną stipriausių Europos trenerių italą Gianni Postiglione, kuris konsultuoja mūsų šalies rinktinę. Taip rėmėjas parodė, kad parama – nebūtinai maišas grynųjų.

Suvokdamas, kad krepšinis yra Lietuvos įvaizdžio dalis, A.Guoga ėmėsi remti Prienų krepšinio komandą. Dabar ji yra pajėgi įveikti iki šiol nenugalimais laikytus žalgiriečius.

Pinigai – nauda bendruomenei

Pasaulio ir Europos pokerio turnyrų nugalėtojas A.Guoga paramai skyrė laimėtus pinigus. Jis tikina, kad pinigai turi prasmę tik tada, kai jais galima pasidalyti arba kai jie leidžia nuveikti ką nors naudingo daugeliui žmonių.

Australijoje užaugęs bei mokslus baigęs lietuvis sėkmingai vystė verslą tiek šioje šalyje, tiek Lietuvoje.

Uždirbti pinigai leido verslininkui ne tik kaupti kapitalą, bet ir remti daugybę sričių, kurioms mūsų šalyje vis dar trūksta lėšų.

“Džiaugiuosi, kad įkūrėme A.Guogos paramos fondą, kuris yra naujoviško modelio. Pradžia yra, tikiuosi, ateityje jis galės gyvuoti ir be manęs bei tęsti tradicijas. Mano paties palikimas taps jo dalimi. Jei nori žmonėms iš tiesų padėti, turi duoti meškerę, ne žuvį”, – apie ateities vizijas vystant labdaringą veiklą pasakojo A.Guoga.

Klaipėda