EP rinkimuose – netikėtas posūkis, A.Guoga tapo staigmena

Europos Parlamento rinkimų rezultatai pažėrė krūvą staigmenų. Ilgą laiką pirmavusius Lietuvos socialdemokratus paryčiais nukonkuravo partija Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai. Būtent konservatoriai šiais metais triumfavo rinkimuose į Europos Parlamentą.

Staigmenas pateikė G.Landsbergis (kairėje) ir liberalų lyderį G.Steponavičių aplenkęs A.Guoga (viduryje). M.Kulbio nuotr.

Šiek tiek po 7 val. ryto buvo suskaičiuoti visi rezultatai. Už Tėvynės sąjungą balsavo 17,39 proc. rinkėjų, o už socialdemokratus 17,27 proc.

Kiek ilgiau užtruko skaičiavimas, kadangi paskutinioji – Raseinių rajono Pramonės apylinkė – buvo susidūrusi su techniniais nesklandumais.

Konservatorių partijai EP tenka du mandatai vietoj šiuo metu turimų keturių. Į juos pagal reitingavimą pretenduoja Gabrielius Landsbergis ir dabartinis europarlamentaras Algirdas Saudargas, šiek tiek aplenkęs Laimą Liuciją Andrikienę.

Tokie rezultatai – Socialdemokratų partijos pralaimėjimas, nes ši neslėpė ambicijų gauti tris arba net keturis mandatus Europos Parlamente. Tačiau gavo tik du. Pagal reitingavimą į juos pretenduoja dabartiniai europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis.

Apie EP rinkimų rezultatus kitose šalyse galite sužinoti čia. <...>

Staigmena – A.Guoga

Liberalų sąjūdžiui Europos Parlamento rinkimų rezultatai buvo itin palankūs. Jie liko trečioje vietoje. Už šią partiją balsavo 16,52 proc. rinkėjų. Iki šiol ši partija turėjo vieną mandatą EP. Pagal reitingavimą dirbti į Briuselį turėtų važiuoti verslininkas Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius.

Staigmena tapo tai, kad Liberalų sąjūdžio reitingavimo viršūnėje atsidūrė verslininkas Antanas Guoga, nustūmęs lyderiais laikytus Petrą Auštrevičių ir Gintarą Steponavičių.

Pats milijonierius verslininkas žada neabejotinai vykti dirbti į Briuselį.

„Šimtu procentų einu – žmonės įpareigojo, einu tarnauti Lietuvos žmonėms EP, einu išmokti, tai mano pradžia – noriu skirti visą savo gyvenimą Lietuvos žmonėms, man tai – didžiulis įpareigojimas”, – sakė A.Guoga. <...>

E.Masiulis tikėjosi didmiesčių pagalbos

Didesnis miestiečių aktyvumas Europos Parlamento rinkimuose gali padėti liberalams, taip kalbėjo partijos vadovas Eligijus Masiulis.

„Miestuose aktyvumas yra didesnis negu rajonuose, kaimiškose vietovėse. Žinodami, kad liberalų elektorato daugiau yra miestuose, mes viliamės, kad tai turės gerą įtaką“, – žurnalistams rinkimų štabe sekmadienio vakarą sakė E.Masiulis.

Pasak jo, liberalai tikisi į Europos Parlamentą deleguoti du politikus iš 11 Lietuvos atstovų.

E.Masiulis teigia, kad Europos Parlamento rinkimų kampanijos agitacijose pasišaipė iš Darbo partijos, kuri rinkimuose į Parlamentą pirko balsus.

Šiemet Liberalų sąjūdis viešojoje erdvėje dėl savo kampanijos sulaukė nemažai kritikos.

„Tas atsilyginimas už balsus – tai iš tikrųjų yra tam tikras pasišaipymas ir aliuzija į 2012 metų Darbo partijos balsų pirkimą iš kalinių ir visur kitur. Kas galbūt nesuprato to humoro, čia jau jų problema, mes tokiu būdu siekėme pasijuokti iš kai kurių Lietuvos politinių partijų, kurios stengėsi tokiais nesąžiningais būdais įgyti balsus“, – sekmadienį žurnalistams rinkimų štabe sakė E.Masiulis.

Jis teigė, jog šių metų rinkimų kampanija buvo sėkminga, nes susilaukė dėmesio.

„Žinot, reklama yra toks subjektyvus dalykas – vieniems patinka, kitiems nepatinka. Tačiau liberalai tikrai buvo matomi šioje kampanijoje, kita vertus, mes nebijome eksperimentuoti, kartais tie eksperimentai pavyksta geriau, kartais ne taip pavyksta, bet aš manau, kad vien tas faktas, jog apie šią kampaniją buvo kalbama, kaip ir pasiektas tikslas. Bloga reklama ta, kurios niekas nepastebi“, – tikino liberalų lyderis.

Lrytas.lt