„Europos klubas“: Europos Parlamento naujokai pratinasi naujoje erdvėje [audio]

Radijo laidos „Europos klubas“ įrašą klausykite čia.

Šią savaitę į pirmąją sesiją Strasbūre rinkosi naujasis Europos Parlamentas. Išrinkti vicepirmininkai, tvirtinama komitetų sudėtis. Tuo tarpu naujokai susipažįsta su nauja darbo aplinka, bando įsiminti klaidžius koridorius ir matuojasi kėdes, ant kurių teks praleisti artimiausius penkerius metus. Tarp naujokų – ir Lietuvoje išrinkti europarlamentarai Bronis Ropė ir Antanas Guoga. <...>

Kovos prieš biurokratiją

Dar vienas naujokas A. Guoga teigė esąs sužavėtas darbo sąlygomis Europos Parlamente. “Sąlygos dirbti labai geros. O frakcijoje požiūris sutampa. Norime progresyvumo, efektyvumo. Mes siekiame žmonėms duoti ne žuvį, o meškerę, kad jie susikurtų sau gerą gyvenimą”, – dėstė liberalų sąraše išrinktas naujasis Europos Parlamento narys. Kuo daugiau liberalizmo – toks jo mėgstamas šūkis ir tikslas naujame darbe. Jis įsitikinęs, kad jis dirbs geriausiame komitete – Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos, o papildomam – Užimtumo ir socialinių reikalų komitete, kur tikisi spręsti jaunų žmonių problemas, būdamas europarlamentaru. “Bus tikrai daug ką nuveikti”, – sakė jis.

Europarlamentaras A.Guoga su padėjėjais

A.Guoga teigė, kad jam buvo įdomu išgirsti ir į Europarlamentą patekusių radikalų ir euroskeptikų Nigelo Farage’o ir Marie Le Pen pasisakymus. “Jie nori, kad Europa grįžtu į senus laikus. Tai jų tokia pozicija. Bet jie yra mažuma. Manau, kad tai kalbomis ir liks. O aš džiaugiuosi, kad mes galėsime priimti tai, ką mes sugebame”, – pasakojo “Europos klubui” europarlamentaras. Politika – atimti ir padalinti – jo nuomone, jau Europoje neveikia, tad skambantys tokie pasiūlymai jau neturi tikrosios vertės. Europoje turi būti kuo mažiau biurokratijos, įsitikinęs jis. O tie, kas uždirbo pinigų, turi teisę į saugumą ir normalų gyvenimą. “Tai, kad mes, liberalai, susikalbame su socialdemokratais ir konservatoriais, rodo, kad esame puiki koalicija. Tai yra Europos atspindys”, – sakė pašnekovas. O populistai kaip ir Lietuvoje – tokie patys. “Bet tai nieko nekurianti, destruktyvi politika, kuri gali tik naikinti ir peikti bei nukreipti dėmesį nuo realių problemų” – apie euroskepitkų kalbas sakė A.Guoga.

FM99, Geras FM, Tauragės radijas | Europos klubas