fbpx

Garsų verslininką žavi žemaičių užsispyrimas ir ryžtas

Neseniai Žemaitijos sostinėje svečiavosi garsus verslininkas Antanas Guoga. Miestelėnai turėjo puikią progą pasidalinti mintimis, padiskutuoti su svečiu, o pokalbiai sukosi ne vien apie verslą. A.Guoga atskleidė savo ateities planus, jaunajai kartai dalijo patarimus ir žadėjo dar ne kartą aplankyti Telšius.

Lietuvos ateitis — jaunų žmonių rankose

A.Guogos vardas gerai žinomas ne vienam lietuviui. Gali atrodyti, kad ši talentinga asmenybė „piko valandą“ jau pasiekė: 2011 m. verslininkas išrinktas Pasaulio lietuviu ir Verslo švyturiu. Vyras daug prisidėjo prie Lietuvos sporto rėmimo, o kur dar filantropinė veikla, kuria padėta žmonėms Lietuvoje ir užsienyje.

Susitikime A.Guoga pasakojo turįs ambicingų ateities planų gimtojoje šalyje. Pasiekimus ir įvertinimus būtų galima vardinti dar ilgai, tačiau paklausus, kuris iš jų arčiausiai širdies, verslininkas teigė, kad labiausiai džiugina Lietuvos žmonių įvertinimas. Tai — 2011 metais vykusiusio internetinio balsavimo metu suteikta Pasaulio lietuvio nominacija. Viename didžiausių internetinių portalų A.Guoga surinko 36 tūkstančius balsų ir tapo Pasaulio lietuviu. Galbūt todėl verslininkas nusprendė pasukti politikos keliu ir papildė Liberalų sąjūdžio gretas, nes padėti lietuviams, kaip pats sako, jis tikrai gali ir nori.

„Manau, kad Lietuvoje daug protingų ir gabių žmonių. Nors jaunimo nedarbas čia siekia per 20 proc., suteikus palankias sąlygas jauniems žmonėms dirbti, jie tikrai prisijungtų prie savo valstybės sėkmės. Asmeniškai žadu prisidėti prie to, kad būtų lengviau žmonėms įsidarbinti ir patiems kurti verslą“,— tvirtino A.Guoga. Jo įsitikinimu, žmonėms reikia suteikti sąlygas dirbti savoje šalyje, tada sumažės emigracija, o situacija valstybėje pagerės. Verslininko manymu, būtina išnaudoti visas neužpildytas nišas ir pristatyti Lietuvą kaip inovatyvią šalį, turtingą darbščiais ir aktyviais piliečiais.

Siūlė siekti ne diplomo, bet žinių

Telšių biliardo klube „Bilardo“ susirinkę telšiškiai verslininkui uždavė ne vieną „aštrų“ klausimą. Jie sakė, kad reikia atsižvelgti į jaunus žmones, išgyvendinti valdžioje egzistuojančius „klanus“, klausė nuomonės apie euro įvedimą ir gyvenimo pokyčius jam įsigaliojus, teiravosi apie nedarbo mažinimo problemas ir klausė patarimų, kaip jaunam žmogui įsitvirtinti darbo rinkoje, nes, neturint praktikos, sunku rasti darbą. Jaunimui A.Guoga linkėjo siekti ne tik diplomo, bet ir žinių, nes, pasak jo, jaunimas gali pakeisti savo gyvenimą ir kurti ateities Lietuvą. „Eikite savo, o ne kieno nors kito keliu. Dirbkite tą darbą, kurį išmanote, pasitikėkite savo jėgomis ir jauskitės laisvi savo vidumi, nes tai — svarbiausia“,— kalbėjo verslininkas.

Vyras pasakojo, kad jo kelias, kaip daugeliui atrodo, nebuvo rožėmis klotas. Iki 11 metų gyveno Lietuvoje, tačiau vėliau likimas Antaną su šeima nubloškė į tolimąją Australiją. Iš pradžių būsimajam verslininkui dirbti tekdavę įvairiausius darbus: žolę pjauti, automobilius plauti. O ir vėliau, jau turint savo verslą, visko pasitaikydavo. „Pinigus užsidirbau pats. Todėl tikrai žinau, kad nėra paprasta jaunam žmogui įsitvirtinti. Mokykloje gal ir nebuvau geriausias mokinys, bet matematika sekėsi puikiai. Koledže mokiausi apskaitos ir finansų. Besimokydamas gavau darbą investiciniame banke „Citibank“ Honkonge, kuris padėjo užsidirbti nemažus pinigus. Juos investavau į verslą Australijoje bei Lietuvoje. Gimtinėje esu sukūręs ne vieną šimtą darbo vietų“,— teigė A.Guoga.

Susitikimo organizatorius Gintautas Činskis sakė: „Malonu ir džiugu matyti tiek daug žmonių bendraujant ir diskutuojant su paprastu, šiltu žmogumi — Antanu Guoga. Gausus dalyvių skaičius parodė, kad Telšių visuomenei reikia tokių susitikimų, tad šis kartas — tikrai ne paskutinis. Ačiū visiems dalyvavusiems“.

Svarbiausia — jaustis laisviems vidumi

Vasario 16-osios proga verslininkas linkėjo visiems žmonėms mylėti Tėvynę ir viduje jaustis laisviems, nes, anot jo, tai ir yra svarbiausia. Jis sakė, kad patinka žemaičių užsispyrimas, ryžtingumas, gebėjimas siekti tikslo, turėjimas savyje stiprybės. A.Guoga priminė, kad politikoje bei kitose sferose žinomas nemažas būrys iš Žemaitijos kilusių talentingų žmonių. Tad susitikęs su telšiškiais, išklausęs jų problemas, verslininkas greitu laiku žada vėl aplankyti Žemaitijos sostinę. Tuo labiau, kad ir jo sužadėtinė Aistė Šlapokaitė turi žemaitiškų šaknų — moters mama kilusi iš Upynos. Tad verslininkas su gyvenimo drauge mielai svečiuojasi Telšiuose.

Kalvotoji Žemaitija