fbpx

Labdaros telemaratone „Pasidalink“ – rekordinė parama skurstantiems

Penktadienio vakarą Lietuvos žmones gerumui burtis kvietė „Maisto banko“ ir LNK televizijos labdaros ir paramos telemaratonas „Pasidalink“. Jo metu surinkta virš 609 tūkst. litų – šios lėšos bus skirtos labiausiai skurstančių maitinimo organizavimui.

Šį vakarą gerumui ir dosnumui širdis atvėrė dešimtys tūkstančių žmonių. Dažniausiai jie skambino trumpuoju numeriu 1343 ir prisidėjo 5 litų auka. Būtent tiek, statistikos duomenimis, maistui per dieną gali skirti skurdžiai besiverčiantys šalies gyventojai, t. y. kas penktas Lietuvoje.

„Maisto banko“ vadovas Vaidotas Ilgius „Pasidalink“ koncertą vadino gerumo atlaidais. Pasak jo, tokiomis akimirkomis, kai šeimos dalinasi su šeimomis, kai žmonės jungiasi bendram kilniam tikslui, nejučia imi galvoti, kad Kalėdos šiemet atėjo gerokai anksčiau. „Kiekvienas toks „Maisto bankui“ paaukotas litas – tai ne skaičius, o pamaitinta šeima. Už pernai paaukotas lėšas per 10 šių metų mėnesių „Maisto bankas“ jau surinko ir išdalino tiek maisto, kiek per visus 2013 metus – t. y. beveik 3000 tonų. Maistu, kuris aukotojų ir savanorių dėka šiemet pasiekė nepasiturinčiųjų stalą, sudėjus paletėmis, galima užkloti 12 krepšinio aikščių plotą, o sudėjus jas vieną ant kitos, gautųsi kilometro aukščio bokštas. Būtent šis maistas šiemet buvo pateiktas ant 272 tūkstančių vargingai gyvenančių žmonių stalo“, – pasiekimais ir jų prasmingu panaudojimu džiaugėsi V. Ilgius.

„Maisto banko“ vadovas nepamiršo ir žmonių, be kurių šie skaičiai niekada nebūtų tapę realybe – tai savanoriai, visoje Lietuvoje aukoję savo laiką ir darbą, kad kuo daugiau šeimų šiemet nejaustų maisto stygiaus ant savo stalo. „Tai ne tik labdaros nepasiturintiems telemaratonas. Tai mūsų didžiulės padėkos vakaras socialinių organizacijų savanoriams. Labai džiugu buvo matyti čia suvažiavusį tokį gausų jų būrį. Be savanorių, socialinių darbuotojų mūsų pasiekimai būtų gerokai mažesni“, – padėkos žodžius tarė V. Ilgius.

Naujoje „Compensa“ arenoje Vilniuje vykusiam labdaros ir paramos vakarui „Pasidalink“ dirigavo renginio vedėjai Rolandas Vilkončius ir Nomeda Marčėnaitė. R. Vilkončiaus paklaustas, dainininkas Merūnas Vitulskis pripažino, kad ir jam ir net ne vieną dieną yra tekę gyventi už penkis litus, todėl kvietė aukoti, kad tokių dienų visiems būtų kuo mažiau.

Jau trečius metus Lietuvoje organizuojamame labdaros telemaratone dalintis kvietė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ypatingą vakarą su vargstančiais solidarizavosi kelios dešimtys įvairių kartų mylimiausių solistų, grupių, chorų ir net specialiai renginiui susibūrę netikėti duetai. Jie taip pat be paliovos kvietė aukoti. Grupės „Funky“ lyderė Beata Wilkin specialiai kreipėsi į mamas, prašydama laikytis ir nepasiduoti, o visus kitus – joms padėti.

Atlikėjams talkino ir arenoje susirinkę žiūrovai. Savo palaikymą jie išreiškė energingomis „bangomis“ bei emocingai traukdami pamėgtas legendinių grupių „Hiperbolė“, „Rondo“ ir kitų atlikėjų populiarias dainas. Vakaro ypatingai vienijančia grandimi tapo Andriaus Mamontovo kūrinys „Būkim draugais“, kurį atliko net 21 garsus, bet nebūtinai iki tol dainuoti viešai bandęs, žmogus.

Paramą akcijai originalia forma netiesiogiai išreiškė ir kitos garsenybės. Estrados žvaigždė Nelly Paltinienė prie akcijos „Pasidalink“ prisidėjo dovanodama savo mėgstamą vazą bei kompaktinių diskų rinkinį. Visa tai su geriausiais Nelly Paltinienės linkėjimais ir autografu bus įteikta net keliasdešimt kartų paskambinusiajam trumpuoju numeriu. Tuo tarpu, garsus krepšininkas Simas Jasaitis akcijai „Pasidalink“ dovanojo savo sportinę aprangą su autografu. Ji atiteks dosniausia auka tą vakarą svetainėje aukok.lt parėmusiam Pauliui Vazniokui.

„Didžiausia mūsų aukos prasmė – aukodami mes niekada neprarasim! Ačiū visiems neabejingiems, ačiū visiems aukojusiems, – dėkojo renginio mecenatas, filantropas Antanas Guoga. – Tik dalindamiesi, padėdami kitiems, gyvenantiems nepriteklių, tampame tikrais žmonėmis. Esu optimistas ir tikiu – įmanoma sumažinti skurdą, parūpinti sotesnį Kalėdų stalą“.

Širdingai dėkojame geraširdžiams Lietuvoms žmonėms, šio labdaro skoncerto metu aukojusiems lėšas nepasiturinčių maitinimui – ačiū Jums iš visos širdies!

Na, o nesuspėjusieji prisidėti prie šios svarbios iniciatyvos gali dar visą gruodžio mėnesį skambinti trumpuoju numeriu 1343 ir paaukoti 5 litus (1,45 euro) arba neribotą sumą – portale aukok.lt.

* * *

Labdaros telemaratono „Pasidalink” pagrindinis rėmėjas – Antano Guogos paramos fondas – širdingai dėkojame už paramą organizuojant šį projektą.

Dėkojame ir kitiems finansiniams „Pasidalink“ rėmėjams – bendrovėms „Ryterna“, „Klaipėdos energija“, „Aurika“, „Vilkijos ūkis“.

Ačiū informaciniams partneriams: žiūrimiausių LNK TV kanalų grupei, portalui lrytas.lt ir „Radiocentrui“, taip pat bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“.

Dėkojame portalui aukok.lt, telekomunikacijų bendrovėms „Bitė“, „Tele2“, „Omnitel“, „Teo“ ir bendrovei „Mediafon“ už techninę pagalbą renkant aukas.

Ačiū sakome švarumo centrui „Joglė”, kirpyklai „Salon Plus Ozas“, bendrovėms „Mantinga“ ir „Birštono mineraliniai vandenys“, Nelly Paltinienei ir Simui Jasaičiui.

Žemai lenkiamės koncertą prodiusavusios kompanijos „Tymdrym“ kolektyvui, ir visiems be atlygio dainavusiems atlikėjams, renginiui talkinusiems savanoriams. Didelis ačiū!

Maistobankas.lt