fbpx

Lietuvos kariai vertina šalies piliečių palaikymą

Antano Guogos paramos fondas ragina visus, dar nedeklaravusius pajamų, suskubti tą padaryti iki gegužės 4 dienos ir skirti 2 proc. nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos kariuomenei. Lietuvos kariai palankiai vertina šią iniciatyvą ir yra dėkingi už visuomenei už palaikymą.

nuotr. Ievos Budzeikaitės, Lietuvos kariuomenės karinės periodikos redakcijos vyresniosios korespondentės

„Žmonės pagaliau pradėjo kalbėtis apie galimybę patiems prisidėti prie šalies saugumo. Dar daugiau, jaučiame pozityvią reakciją ir aktyvumą skiriant tuos 2 proc. Lietuvos kariuomenei. Yra žmonių, kurie mus net informuoja užtvirtinę savo GPM dalies skyrimą ginkluotosioms pajėgoms keleriems metams į priekį”, – sako Europos parlamento narys Antanas Guoga, sumanęs kviesti žmones remti šalies kariuomenę. Anot, A. Guogos, informacinio projekto, vykdomo drauge su Lietuvos kariuomene, esmė – aiški ir sąmoninga Lietuvos žmonių parama savai kariuomenei. „Kuo daugiau bus remiančiųjų, tuo stipresnį emocinį palaikymą parodysime. Kariams labai svarbu jausti, kad žmonės jais pasitiki ir juos remia“, – sako A. Guoga.

Tokią nuostatą palaiko ir patys kariai. Youtube.com svetainėje didelio populiarumo sulaukusio Lietuvos kariuomenės Algirdo bataliono video klipo „Aš tarnauju Lietuvos kariuomenėje” veidas kapitonas Vaidas Žiogas sako, kad kiekvienam kariui, vykdančiam savo pareigą tėvynės gerovei, yra labai svarbus toks palaikymas. „Kas gali būti geriau už padėką žmonių, kurie tavimi pasitiki, tave remia, tave gerbia? Savo ruožtu, karys jaučia pasirinktos profesijos svarbą ir reikšmę, noriai atiduoda savo jėgas kiekvieną tarnybos dieną. O reikalui esant yra pasiruošęs paaukoti ir savo brangiausią turtą – gyvybę”, – sako kapitonas V. Žiogas.

Karininkas įsitikinęs, kad jau seniai visuomenė galėjo būti skatinama remti kariuomenę, nes kiekvienas papildomas pinigas kariuomenei gali būti puiki paskata prie karių gretų prisijungti kitiems jauniems ir ambicingiems žmonėms. „Sutikite, viena yra tarnauti tiesiog kariuomenėje, ir visai kas kita tarnauti šiuolaikiniams iššūkiams pasiruošusioje kariuomenėje, turinčioje modernią ginkluotę, geras treniravimosi sąlygas, gerą techniką ir puikius, profesionalius vadus”, – teigia kapitonas V. Žiogas.

Lietuva yra dalis stipriausio pasaulyje karinio aljanso – NATO, kuris garantuoja Lietuvos saugumą, tačiau pastangos patiems stiprinti savo saugumą yra taip pat labai svarbios tiek šalies viduje, tiek tarptautiniams partneriams.

Ankstesniais metais piliečiai ne itin aktyviai finansiškai rėmė Lietuvos kariuomenę, manoma, dėl menko informuotumo apie tokią galimybę. A. Guogos paramos fondas ir Lietuvos kariuomenė šį pavasarį pradėjo aktyvią informacinę kampaniją, raginančią skirti 2 proc. nuo GPM šalies ginkluotosioms pajėgoms. Informacijos, kaip aktyviai šiemet piliečiai naudojosi tokia galimybe, tikimasi sulaukti vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį.