fbpx

Lietuvos kariuomenė už žmonių paaukotas lėšas gerina infrastruktūrą ir ginkluotę

Lietuvos kariuomenė, kasmet sulaukdama vis didesnio gyventojų finansinio palaikymo, Lietuvos piliečių skirtas lėšas skiria infrastruktūros ir ginkluotės gerinimui. Šiandien Europos Parlamento narys Antanas Guoga lankėsi Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų batalione, dislokuotame šalia Tauragės. Būtent čia už A. Guogos paramos fondo paaukotas lėšas įrengtos modernios sporto aikštelės, kuriose treniruojasi kariai. Lėšos, kurias Lietuvos kariuomenė gavo iš gyventojų, skyrusių 2 proc. nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio, šiemet daugiausia buvo panaudotos infraraudonųjų spindulių filtrams, reikalingiems karyboje, įsigyti.

„Mūsų kariuomenė yra tiek stipri, kiek stiprus mūsų, visų piliečių, pasitikėjimas savo kariais. Aš tikiu šalies ginkluotosiomis pajėgomis, rėmiau ir remsiu šią šalies Nepriklausomybei gyvybiškai svarbią struktūrą. Taip pat raginu ir visus Lietuvos žmones nors simboliškai išreikšti paramą Lietuvos kariuomenei“, – sakė europarlamentaras.

A. Guoga jau trečius metus iš eilės nuosekliai remia Lietuvos kariuomenę tiek finansiškai, tiek visuomeninėmis palaikymo akcijomis. Praeitų metų pradžioje su Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadu generolu leitenantu Vytautu Jonu Žuku jis pasirašė sutartį, kurios pagrindu Lietuvos kariuomenei suteikė 10 tūkstančių eurų finansinę paramą. Tokios pat apimties paramą europarlamentaras Lietuvos kariuomenei skyrė ir pernai, o 2014 m. – tai buvo 10 tūkstančių litų dydžio parama.

Taip pat didelio visuomenės palaikymo sulaukė A. Guogos 2015 m. surengta visuomenės informavimo akcija “2 % Lietuvos kariuomenei”, kurios metu dirbantieji buvo raginami 2 % nuo sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skirti šalies ginkluotosioms pajėgoms. Akcija buvo sėkminga ir plačiai paskleidė žinią, kad Lietuvos kariuomenė taip pat gali būti 2 proc. nuo GPM gavėja. Piliečiai buvo itin aktyvūs ir Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis jau dvejus metus iš eilės Lietuvos kariuomenė yra tokiu būdu daugiausiai remiama šalies organizacija.

Nuotraukų autorius – Renaldas Malychas.