fbpx

Naujos kadencijos europarlamentarai gaus pažymėjimus

Penktadienį Seimo rūmuose esančioje Parlamento galerijoje gegužės 25 d. išrinktiems naujos kadencijos Europos Parlamento nariams bus įteikti pažymėjimai.

Pagal birželio 1 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) patvirtintus galutinius rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus, konservatoriams ir krikščionims demokratams atstovaus Gabrielius Landsbergis ir Algirdas Saudargas, socialdemokratams – Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis, Liberalų sąjūdžiui – Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius, partijai Tvarka ir teisingumas – Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis, Darbo partijai – Viktoras Uspaskichas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai ir Rusų aljansui – Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – Ramūnas Karbauskis.

VRK patenkino R. Karbauskio prašymą ir nutraukė jo įgaliojimus Europos Parlamente. Vietoje jo į Europos Parlamentą vyks kitas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas – Bronis Ropė.

VRK nariai vienbalsiai balsavo už rinkimų į Europos Parlamentą rezultatų patvirtinimą.

Į pirmuosius posėdžius naujasis Europos Parlamentas rinksis liepos 1–3 dienomis. Tada bus išrinktas Parlamento pirmininkas ir 14 jo pavaduotojų.

Liepos 14–17 dienomis turėtų paaiškėti, kas taps naujuoju Europos Komisijos vadovu.

Lrt.lt