Panevėžio talentai gros dovanotu fortepijonu

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje nuo šiol bus galima rengti koncertus – ji jau turi fortepijoną, kurį padovanojo Europos Parlamento narys Antanas Guoga.

Per pirmąjį koncertą dovanotu instrumentu publika plojo Panevėžio V.Mikalausko menų gimnazijos trečiokui D.Rimšai, paskambinusiam pjesę „Drambliuko pasivaikščiojimas“. V.Petrauskienės nuotr.

Šios dovanos istorija būtų tarsi paprasta – verslininkas A.Guoga prieš kiek laiko apsilankė naujame pastate įsikūrusioje G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje Panevėžyje, apžiūrėjo ir viskas jam labai patiko – tiek knygų saugyklos, tiek kompiuterizuotos skaityklos, tiek edukacinė ir kultūrinė veikla.

Tačiau kalbantis su bibliotekininkėmis viena prasitarė, kad neblogai bibliotekai būtų turėti ir fortepijoną – muzikiniai vakarai, kartu skambant ir poezijai, praplėstų bibliotekos kultūrinę veiklą, rašo „Lietuvos rytas“.

Tuomet A.Guoga nieko nei pažadėjo, nei įsipareigojo, bet pageidavimą įsidėmėjo.

Duoda meškerę, o ne žuvį

Tapęs europarlamentaru savo pirmąjį atlyginimą jis nusprendė skirti paramai. Tada ir prisiminė Panevėžio biblioteką, kuriai reikalingas fortepijonas.

Už antikvarinį „Bluthner“, kuris du dešimtmečius stovėjo vienuose namuose Lietuvoje, jis sumokėjo 20 tūkstančių litų ir padovanojo jį panevėžiečiams.

„Esu ne kartą sakęs, kad matau prasmę duoti meškerę, o ne žuvį. Investuoju į jaunus, talentingus žmones, nes tikiu, kad jie sukurs klestinčią Lietuvą.

G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos direktorė R.Maselytė džiaugėsi, kad išsipildė jų kolektyvo svajonė turėti muzikos instrumentą. V.Petrauskienės nuotr.

Panevėžio G.Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka yra puikus šiuolaikiškai dirbančios bibliotekos pavyzdys. Tokioje jaunųjų talentų ugdymo erdvėje atveriamos vienos geriausių galimybių savišvietai, užimtumui, bendravimui tarp skirtingų kartų“, – sprendimą pirmąjį savo, kaip Europos Parlamento nario, atlyginimą skirti paramai ir padovanoti bibliotekai fortepijoną paaiškino A.Guoga.

Pasak europarlamentaro, Panevėžio biblioteka jį žavi savo darbu su vietos bendruomenėmis, čia veikiančiomis šiuolaikiškomis erdvėmis jaunimui, nuosekliu darbu ugdant talentus ir išlaikant su jais glaudų ryšį.

Jis pabrėžė tikįs, kad kultūros ar skaitmeninio raštingumo centrais tampančios viešosios bibliotekos turi reikšmingą įtaką žmogaus pasirinktam gyvenimo keliui, profesijai, išsilavinimui.

Tėvo iniciatyvą palaikė duktė

Ketvirtadienį popiet bibliotekoje surengta fortepijono inauguracija – jaunieji talentai pirmą kartą klausytojams grojo naujuoju „Bluthner“.

Koncerte dalyvavo Panevėžio konservatorijos mokinė ir Juozo Miltinio gimnazijos absolventė Milda Tubelytė – dabar Braunšveigo valstybinio teatro operos solistė. Dainavimo ji mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Hamburgo muzikos ir teatro akademijoje.

Kartu su mecosopranu M.Tubelyte koncertavo Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai. Visus ypač sušildė trečioko Dovydo Rimšos pagrota pjesė „Drambliuko pasivaikščiojimas“.

A.Guogos duktė Melisa jau trejus metus mokosi skambinti pianinu. V.Petrauskienės nuotr.

Bet į koncertą atėjusių klausytojų pirmiausia laukė staigmena – prie fortepijono jie išvydo sėdinčią A.Guogos dukterį Melisą. Dvylikametė mergaitė viena atskrido iš Australijos, kad paremtų savo tėvo labdaros akciją. Ji pati jau trejus metus mokosi groti pianinu, galbūt kada nors taps profesionalia muzikante, grojančia garsiausiose salėse.

O jei ne, muzikavimo įgūdžių ant kupros nenešios – jie visada pravers draugų sambūriuose, namų šventėse.

Mecenatui sukūrė odę

Ketvirtadienio koncertas tapo projekto „Jaunųjų talentų sugrįžimai iš Europos kultūros centrų į gimtąjį Panevėžį“ dalimi.

Biblioteka jį parengė kartu su asociacija Bibliotekininkų klubu. Projektu skatinamas jaunuomenės kultūrinių renginių ciklas Panevėžyje, kai kiekvienais metais į gimtąjį Panevėžį kviečiami koncertuoti ar pristatyti savo kūrybą įvairiose užsienio šalyse menus studijuojantys ar dirbantys jaunieji talentai.

„Negalėjau nepadėti taip šauniai dirbančiai Panevėžio bibliotekai“, – kalbėjo fortepijoną dovanojęs A.Guoga. V.Petrauskienės nuotr.

Iškilmingame renginyje staigmena laukė ir mecenato A.Guogos – panevėžietė poetė Elvyra Pažemeckaitė sukūrė jam odę. Ją, kaligrafiškai parašytą ir įrėmintą, mecenatui įteikė bibliotekos direktorė Rima Maselytė.

Lrytas.lt