Per Lietuvą ima ristis Coder Dojo, pasaulinės iniciatyvos, mokančios vaikus programuoti, banga

Sausio 23 d., 11 val., Panevėžio aps. G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje, prasidės pasaulyje išpopuliarėjęs bendruomeninis technologinio švietimo projektas Coder Dojo Lietuva. Projekto organizatoriai – skaitmeninius verslus praktiškai pažįstantis europarlamentaras Antanas Guoga ir renginio #SWITCH! komanda – 2016 m. surengs 50 programavimo užsiėmimų vaikams ir jaunimui visoje Lietuvoje.

Coder Dojo ambasadorius Lietuvoje A.Guoga: programavimas – ir mergaitėms!

Coder Dojo Lietuva ambasadoriai, palaikantys idėją nuo ankstyvo amžiaus vaikaus supažindinti su technologijomis – EP narys A. Guoga, aktorė Beata Tiškevič-Hasanova, sėkmingiausio Lietuvos startuolio „Vinted“ įkūrėja Milda Mitkutė. Pastarųjų drąsių ir idėjų kupinų moterų palaikymas projektui – žinia, kad programavimas gali būti įdomus ir mergaitėms, kad tai kūrybiška veikla, kur smagus laiko praleidimas derinamas su praktini žinių įgijimu. Idėją palaiko ir iniciatyva „Bibliotekos pažangai“, nes būtent bibliotekos visoje šalyje taps Coder Dojo Lietuva „namais“.

„Noriu, kad Lietuvos vaikai ir jų tėvai nebijotų technologijų ir smagioje aplinkoje mokytųsi jas išnaudoti ateities karjerai. Jau dabar aišku, kad ateities darbo rinkai turime ruošti technologijas išmanančius specialistus. Būtent ši sritis taps pagrindiniu ekonomikų varikliu visame pasaulyje. Jei norime klestinčios Lietuvos, privalome jau dabar rūpintis ateities profesionalų, kurie šiandien dar sėdi mokyklos suoluose, skaitmeniniu raštingumu – gebėjimu programuoti“, – sako tarptautinio Coder Dojo judėjimo ambasadorius Lietuvoje A. Guoga.

Coder Dojo – bendruomeniniu savanorystės pagrindu sukurti programavimo pradmenų mokymo klubai 7 – 17 m. vaikams ir jaunimui. Coder Dojo (www.coderdojo.com) skatina mokytis programuoti, kurti tinklapius, žaidimus ir kitais įdomiais metodais sužinoti daugiau apie technologijų pasaulį ir galbūt su tuo susieti savo profesinę ateitį. Šiuo metu 57 šalyse veikia apie 700 Coder Dojo klubų, kurie yra surengę tūkstančius renginių. Vaikai, atėję į užsiėmimus, bus mokomi, kaip sukurti pirmąją interneto svetainę. Jiems padėti pasirengę Lietuvos IT įmonėse dirbantys programavimo profesionalai – Coder Dojo Lietuva mentoriai.

„Į užsiėmimą Panevėžyje vos per kelias dienas užsiregistravo beveik 250 vaikų. Visų norinčių į pirmąjį užsiėmimą priimti nesugebėsime, važiuosime į Panevėžį dar kelis kartus. Akivaizdu, kad vaikai labai atviri techninėms žinioms. Mūsų visų pareiga – užtikrinti galimybę jaunajai kartai siekti jai įdomių ir inovatyvių žinių“, – sako Coder Dojo Lietuva projekto vadovė Ada Jonušė. Jos teigimu, bendruomeniniu savanorystės principu pagrįsto Coder Dojo suteikiama metodinė medžiaga ir administracinė parama gali tapti vienu iš ramsčių Lietuvos regionuose kurtis nuolatiniams programavimo mokymo klubams. „Į Lietuvos miestų ir miestelių bibliotekas važiuojame su parodomąja programavimo pagrindų pamoka. Esame pasirengę įdėti pastangų, skatinimo priemonių, metodinės pagalbos, kad įsikurtų kuo daugiau nuolat vaikus programuoti mokančių klubų,“ – teigia A. Jonušė.

Norinčius stebėti pirmąją pamoką ir susipažinti su Coder Dojo inicatyva bei jos ambasadoriais kviečiame atvykti į Coder Dojo Lietuva atidarymo renginį sausio 23 d., šeštadienį, 11 val., Panevėžio aps. G. Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje. Coder Dojo Lietuva naujienos skelbiamos https://www.facebook.com/switchvilnius