fbpx

Pirmą kartą apie Plungę išgirdo iš tolimos giminaitės

Vasario 17 dieną keletą susitikimų Plungėje surengė „Pasaulio lietuvio“ nominacija apdovanotas išskirtinės biografijos verslininkas Antanas Guoga, plačiajai visuomenei labiau žinomas kaip vienas geriausių pasaulyje pokerio žaidėjų. Nors su pokeriu visus saitus jau nutraukė, viešėdamas mūsų mieste jis netikėtai prisipažino, kad dar vaikystėje žaisti kortomis jį pamokė ne kas kitas, o tolima giminaitė, Plungės garbės pilietė Danutė Baltutienė! Tai buvo tolimojoje Australijoje. Iš jos pirmos išgirdo ir pasakojimų apie Oginskių dvarą, didelį, 60 hektarų ploto, parką, kurį rūpėjo ir pačiam pamatyti.

A. Guogos vaikystė prabėgo laikinojoje sostinėje ir Alytaus rajone, Kalesninkuose. Jam buvo vienuolika metų, kai dėl šeiminių aplinkybių teko palikti Lietuvą. Mokyklą baigė jau kitame žemyne – dažnam lietuviui egzotiškoje Australijoje, Melburno mieste.

Būsimam verslininkui nuo mažumės sekėsi loginio mąstymo ir matematikos žinių reikalinga veikla, tačiau paauglystėje jis nesibodėjo ir paprasto fizinio darbo. Koledže studijavo apskaitą ir finansus, ten atrado vieną didžiausių savo pašaukimų – finansų ir akcijų rinkas. Po kiek laiko tapo „Australian Mortgage Brokers“ vadovo asistentu.

Dvidešimties įsidarbino „CitiBank“ valdomame investiciniame banke Honkonge, buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą. Taip sukaupė pradinį kapitalą, o kai grįžo į Australiją, uždirbtus pinigus investavo į naujienų portalą valdančią ir gyvybės draudimo paslaugas teikiančias bendroves. Toks darbas paskatino domėtis informacinėmis technologijomis, plėsti prekybos verslą Londone.

Tačiau lietuvį traukė į Lietuvą. Iš pradžių A. Guoga čia investavo į nekilnojamojo turto ir interneto projektus. Pats, kaip prisipažino, įsikūrė kaime – Trakų rajone, Anupriškėse, kuriame įrengė ir poilsio bei pramogų parką.

A. Guoga finansiškai padeda Lietuvos sportininkams, ypač mėgsta krepšinį, irklavimą ir tinklinį. Žinomas ir kaip labdarys, nes dosniai remia „Bėdų turgų“, „Maisto banką“, kitus projektus.

Prieš keletą metų, paprašytas Oginskių dvaro bičiulių klubo prezidentės D. Baltutienės, A. Guoga pasirūpino, kad į Pasaulio žemaičių dailės parodą būtų saugiai atgabentos Australijos lietuvių meno vertybės, jo kaštais buvo išleistas ir 3-iosios žemaičių dailės parodos katalogas.

Plungė ir plungiškiai A. Guogai paliko gerą įspūdį. Pirmadienį į susitikimą bibliotekoje atėjo nemažas būrys žmonių, norinčių pasikalbėti, pasidalyti nuomonėmis, pagvildenti rajono ir visos Lietuvos problemas, pasidomėti konkrečiomis investicijų galimybėmis.

„Plungė, mano akimis, yra labai patrauklus miestas gyventi ir dirbti. Čia patogu jaunoms šeimoms auginti vaikus – pakanka vietų darželiuose, yra ugdymo įstaigų gabiems vaikams, mieste toks nuostabus parkas, atnaujinta biblioteka, autentiškai atkuriami ir Oginskių rūmai. Tiek Plungė, tiek jo apylinkės labai patrauklos turizmui plėtoti, – pastebėjo A. Guoga. – Tačiau man, kaip ir jums, didelį nerimą kelia nedarbas, ypač jaunimo. Pasidomėjus statistika aišku, kad vienas iš keturių jaunų žmonių Lietuvoje neturi darbo! Reikia gerų sprendimų tokiai padėčiai pakeisti, priešingu atveju kas ateityje kurs turtingą ir pažangią Lietuvą, kas mums, darbingo amžiaus žmonėms, uždirbs pensiją?“

A. Guoga užsiminė, kad pabuvus Žemaitijoje jam kilo visokiausių minčių, todėl ir šis jo apsilankymas Plungėje – ne paskutinis.

Plungės žinios