Prie Rusijos ambasados Vilniuje – protestas

Rusijai plečiant atsakomuosius veiksmus į Vakarų sankcijas, Vilniuje prie Rusijos ambasados ketvirtadienį surengta protesto akcija „Putinai, nesiųsk ginklų teroristams!“.

Apie 30 žmonių, daugiausia – Liberalų sąjūdžio atstovai, susirinko išreikšti protesto dėl Rusijos vykdomo Rytų Ukrainos separatistų rėmimo ginklais.

Kelių šimtų metrų atstumu nuo ambasados vykusią protesto akciją stebėjo ir keturi policijos ekipažai.

Liberalų sąjūdis prie Rusijos ambasados surengė protesto akciją. K.Čachovskio nuotr. (© DELFI)

Liberalų sąjūdžio atstovas europarlamentaras Antanas Guoga tikino, kad Rusijai paskelbus apie atsakomuosius veiksmus, nukreiptus prieš maisto ir žemės ūkio produktų sektorių, žengtas dar vienas žingsnis prie karo.

„Bus didžiulės pasekmės visai Europai, lietuviams. Turime suprasti, kad tai bus didžiulė destrukcija Rusijos ir Europos ekonomikos, kad ta situacija mus priartins prie karo. Rusija dar gali pasirinkti, dar nėra vėlu: Rusija turi nustoti tiekti ginklus separatistams“, – sakė jis.

A.Guoga teigė tikintis, kad Europa imsis veiksmų stabdyti Rusijos agresijai, tačiau esą gali būti „per vėlu“.

Į protesto akciją taip pat buvo kviestas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis, tačiau jis neatvyko.

„Aš nesuprantu, kam jis kartais atstovauja – reikia jo paties paklausti. Manau, kad turėjome visi ateiti, pasirodyti, pasakyti, ką galvojame. Manau, galėjome čia matyti ir poną Paksą („Tvarkos ir teisingumo“ lyderį, europarlamentarą – BNS)“, – pareiškė A.Guoga.

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsakymą, kuriuo nurodoma stabdyti maisto ir žemės ūkio produktų importą iš valstybių, taikančių sankcijas Rusijai.

Ketvirtadienį Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pasirašė Vyriausybės nutarimą, kuriuo visiškas importo draudimas iš ES ir JAV bei kitų Vakarų šalių taikomas visai mėsai, vaisiams, daržovėms, žuviai ir pienui bei jo produktams.

K.Čachovskio nuotr. (© DELFI)

Delfi.lt, BNS