Skaitytojų balsas: metų „Verslo švyturys: 2011“ – Antanas Guoga

Praėjusiais metais savaitraštis „Ekonomika.lt” pradėjo projektą „Verslo švyturiai“, kurio metu ambicingai prašėsi į didžiausių šalies bendrovių ir užsienio kompanijų vadovų kabinetus, biurus, gamyklas, laboratorijas ir parduotuves. Per metus pakalbinome ir aprašėme 44 „Verslo švyturius“: dalis jų – jau seni verslo vilkai, kiti dar tik žengė pirmuosius, bet labai sėkmingus žingsnius.

Prasidėjus 2012-iesiems ekonomika.lt portalo skaitytojus dvi savaites kvietėme rinkti patį ryškiausią „Verslo švyturį”. Dėl 44 kandidatų balsavo 8 442 skaitytojai, o pirmasis trejetukas keitėsi iki pat paskutinės balsavimo dienos. Daugiausia balsų surinko verslininkas, pokerio žaidėjas, Lietuvos krepšinio gelbėtojas – Antanas Guoga. Jis į pirmąją vietą išsiveržė priešpaskutinę balsavimo dieną ir už savęs paliko Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorių Bronislavą Burgį. Trečioje vietoje liko „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Šis balsavimas – viena iš nominacijų, kurias skelbsime vasario pradžioje vyksiančiuose iškilminguose „Verslo švyturių“ apdovanojimuose. Likusių keturių nominacijų – „Verslo švyturys“, „Įdomiausias verslo sprendimas“, „Inovatorius“, „Metų atradimas“ – laureatus rinks ir sveikins autoritetinga komisija.

Pirmųjų trijų vietų nugalėtojams „Ekonomika.lt“ pateikė keturis klausimus:

1. Kaip manote, kodėl esate vertinamas kaip „Verslo švyturys“?

2. Kokios savybės turėtų būti būdingos „Verslo švyturiui“?

3. Kokiu keliu turėtų eiti Lietuva, kad joje gimtų, atsirastų daugiau „Verslo švyturių“?

4. Ko linkėtumėte tiems, kurie norėtų tapti „Verslo švyturiais“?

Pirma vieta (24 proc. balsų). Verslininkas Antanas Guoga

1. Turbūt todėl, kad stengiuosi skleisti šviesą. Dauguma išgirdę šią savoką gali pagalvoti apie „teisingus“ verslus ir jų plėtrą, apie verslus, skatinančius spartesnį ekonomikos augimą, o aš turbūt norėčiau pakalbėti apie verslą per kitą prizmę. Nebijojau paremti vyrų krepšinio rinktinės jai sunkiu momentu. Tas tikėjimas, pozityvios energijos skleidimas davė puikių rezultatų. Po Turkijoje vykusio krepšinio čempionato atsirado gausus būrys verslo atstovų, norinčių remti. Bendradarbiauti ir padėti Lietuvos krepšinio federacijai buvo daugiau norinčių nei kada anksčiau. Tad jaučiuosi savotiškai parodęs teisingą kelią.

2. Novatoriškumas, savitumas, pozityvumas. Tai turbūt trys banginiai, ant kurių plaukioju verslo vandenyse.

3. Lietuva – drąsi šalis. Toks prieš kelerius metus devizas buvo patvirtintas. Būtų gerai, jei drąsa pasižymėtų ne tik verslininkai, bet ir politikai.

4. Būti savimi, pasikliauti širdimi, ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų ir nenustoti svajoti. Svajonės virsta tikslais, o tikslai pasiekiami.

Visą straipsnį skaityti ekonomika.lt.

Ekonomika.lt