‪#‎SWITCH! skaitmeninė ateitis žengia į Lietuvą

‪#‎SWITCH! – didžiausias informacinių technologijų ir verslumo renginys Baltijos regione, skirtas kūrybiškas jaunimui, ambicingam verslui ir pažangiam viešajam sektoriui. Į renginį atvyksta didžiausių pasaulio skaitmeninio verslo lyderių, tokių kaip „Amazon”, „Microsoft”, „Google”, ir „Nasdaq”- atstovai, taip pat, kaip sėkmingų startup’ų, kaip „Uber” ar „Vinted” kūrėjai, Europos Komisijos ir Europos Parlamento pareigūnai, atsakingi už skaitmeninės dienotvarkės klausimus.

Ar universitetai vis dar egzistuos už 100 metų? Kaip mes ateityje apsipirksime? Kas laimės, o kas pralaimės dėl Industrijos 4.0 revoliucijos? Kaip užtikrinti, kad startuoliai Europoje taip pat turėtų 500 milijonų vartotojų? Kaip atrodo išmanieji miestai? Ar sveikatingumo aplikacijos padeda išsaugoti sveikatą? Ar galime sukurti valstybę internete? Ar ir kada pasibaigs popierinė biurokratija? Kaip apsaugoti savo identitetą nuo kibernetinių grėsmių? Ar kibernetinis karas yra realybė? Šie ir kiti skaitmeninės dabarties ir ateities iššūkiai bus aptariami #SWITCH!.

Dalyviai ne tik mokysis iš geriausiųjų, bet ir galės gyvai pačiupinėti itin kūrybiškus išradimus #SWITCH! Cool and Crazy” erdvėje. Pavyzdžiui, VGTU ir kitų dalyvių šiuolaikinių inžinerinių technologijų įdomybes, įskaitant ir 3D spausdinimo technologiją, robotus, žaidimus.

#SWITCH! Challenge (liet. Iššūkis) dalyje visi norintys išbandyti jėgas kurs verslo idėjas išmaniems miestams. Geriausio verslo plano varžybose patarimus dalins Antanas Guoga ir didelė mentorių komanda iš Lietuvos startuolių bei pasaulinių technologinių korporacijų.

„Tam, kad realybė imtų keisti, pirmiausia turime pakeisti mąstymą” – sako Europos Parlamento narys Antanas Guoga, iniciavęs ‪#‎SWITCH! – „Ekonomikos ateitis yra skaitmeninė ir, jei norime, kad mūsų šalis būtų sėkminga, turime jau šiandien viešajam sektoriui, verslui ir jaunimui pristatyti plačias galimybes, kurios atsiveria skaitmeniniame pasaulyje”.

‪#‎SWITCH! spalio 8 – 9 d. Vilniuje, LITEXPO

Intriguojančios ‪#‎SWITCH! diskusijos


Atidarymo diskusija – Europos skaitmeninė ateitis
Jei galime be suvaržymu prekiauti ir keliauti Europos Sąjungoje, kodėl negalėtume atsikratyti ribojimų ir skaitmeninėje ES erdvėje? Tokia ambicija grindžiama Europos Sąjungos vieningos skaitmeninės rinkos idėja. Ar tokiam siekiui lemta virsti realybe klausime Andrus Ansip, Europos Komisijos viceprezidento, buvusio ilgamečio Estijos Ministro Pirmininko, kuriam pavyko paversti Estiją pažangiausia skaitmenine valstybe, o dabartinis jo tikslas – skaitmeninės revoliucija Europos Sąjungoje. Diskusijoje taip pat dalyvaus aukšti ES pareigūnai bei lyderiaujančių skaitmeninio verslo kompanijų vadovai.

Nematomas priešas jūsų kompiuteryje. Kiek esame pažeidžiami?
Ne tik ekonomika, bet ir visų valstybių saugumas šiandien labai priklauso nuo sėkmingai funkcionuojančių informacinių sistemų. Kibernetinės atakos prieš Estiją 2007 m., prieš Ukrainą 2014 m. ir šiemet prieš Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos internetinę svetainę yra tiks keletas pavyzdžių, rodančių, kokie pavojingi gali būti kibernetiniai ginklai. Ar esame pasirengę apsaugoti viešąsias institucijas, komunikacijas ar svarbiausius ekonominius objektus? Kaip esame pasiruošę reaguoti į kibernetines atakas? Ar tai kriminaliniai nusikaltimai, o gal konvencinio karo ginklai? Atsakymų į šiuos klausimus diskusijoje ieškos Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Estijos ekonomikos ir komunikacijos ministerijos Kibernetinio saugumo politikos skyriaus vedėja Karoliina Ainge; DELFI vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė – Budrienė; VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Išmanus gyvenimas išmaniuose miestuose
Greitame šiandieniniame gyvenime suspėti besistengiančiam žmogui labai svarbu viską gauti čia ir dabar. Kaip išvergti spūsčių, kur eiti vakarienė, kaip įsigyti bilietus į renginį? Viską galima internete. Pasaulinės IT ir telekomunikacijų kompanijos, pavyzdžiui IBM ir Microsoft, o taip pat startup’ai, pavyzdžiui, pelningiausiu pasaulyje laikomas „Uber”, verčiasi per galvą, kad miestuose gyventi būtų patogu. Diskusijoje apie išmaniuosius miestus dalyvaus miestų savivaldybių vadovai ir moderniausias technologijas kuriančių kompanijų atstovai, kurie kartu ieškos sprendimų, kaip tvariai auginti patrauklius ir patogius gyvenimui miestus. Diskusijoje dalyvaus Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, „IBM”, „Uber”, „Amazon” ir KTU atstovai.

Turgus – prekybos centras – išmanusis telefonas: kur apsipirkinėsime ateityje?
Kur toliau mūsų apsipirkimo įpročius „nuves” besikeičiantis pasaulis? Kas geriau galėtų žinoti atsakymą į šį klausimą, jei ne pasaulinė elektroninės prekybos lyderė „Amazon”? Apie pasaulines apsipirkimo ir prekių pristatymo naujoves kalbės kompanijos ES viešosios politikos padalinio direktorė Eirini Zafeiratou. Mūsų regiono tendencijas pristatys Wojciech Burkot, didžiausios Rytų ir Vidurio Europos internetinės prekybos kompanijos „Allegro Group” techninis direktorius.

‪#‎SWITCH! – įkvėpimas moksleiviams ir studentams
Moksleiviams ir studentams skirtoje dalyje – įkvepiančios ir imtis veiklos skaitmeninėje erdvėje skatinančios istorijos. Kaip surasti savo pašaukimą ir uždirbti milijoną pasakos Antanas Guoga. Kad be programėlių neįmanoma veikti šiandieniniame pasaulyje pasakos pasaulinį fenomeną „Angry Birds” sukūrusios įmonės viena vadovių Kaisu Karvala. Kaip laisvalaikio pomėgį paversti milijonus generuojančiu verslu pasakos vieno sėkmingiausio lietuviško startup’o „Vinted” kūrėja Milda Mitkutė. Kaip sėkmingai startuoti akcijų rinkose pristatys Arminta Saladžienė, Nasdaq grupės viceprezidentė ir Baltijos rinkos vadovė.

#SWITCH! skaičiai

  • Kalbės virš 100 pranešėjų, vyks 16 diskusijų, 40 pranešimų.
  • Dalyvaus pranešėjai iš 15-os šalių.
  • Europos Komisijos viceprezidentas Andrus Ansip, Europos Parlamento nariai, Lietuvos, Švedijos ministrai, 16 aukštų pareigūnų iš Baltijos šalių, Lenkijos, Ukrainos, Slovakijos ir Nyderlandų, atstovai iš 21 tarptautinės kompanijos.
  • #SWITCH! jau užsiregistravo virš 2500 dalyvių (ir registracija tęsiasi).
  • Dalyvavimas renginyje partnerių dėka kainuos 0 eurų

Daugiau apie ‪#‎SWITCH! svetainėje www.switchit.lt