fbpx

Tarpvalstybinė e.prekyba: pirmieji direktyvos dėl skaitmeninio turinio teikimo sutarčių aspektų klausymai. 04.27 (Briuselis)

Domitės e.prekyba? Dirbate muzikos, žaidimų, knygų, kitų autorinių produktų kūrimo ir prekybos srityje? Naudojatės skaitmeninėmis programėlėmis? O gal parduodate patys skaitmeninio turinio produktus?

EP narys Antanas Guoga kviečia Jus į ALDE grupės klausymus Europos Parlamente balandžio 27 d. aptarti naujausią, Europos skaitmeninę rinką galinčią išjudinti priemonę – direktyvą dėl skaitmeninio turinio teikimo sutarčių aspektų.

Europos Komisijos skaičiavimu, tik 8% Lietuvos mažmenininkų pardavinėja internetu kitose ES šalyse, o 24% – Lietuvoje. 4 iš 10 mažmenininkų tai daryti kliudo egzistuojantys skirtumai nacionalinėse sutarčių teisėse. Jeigu ES erdvėje būtų taikomos tos pačios e-prekybos taisyklės, net 65% Lietuvos įmonių, kurios yra aktyvios arba suinteresuotos internetine tarpvalstybine prekyba, pradėtų arba paspartintų savo veiklą. Be to, tik 11 procentų lietuvių perka iš kitų ES valstybių internetu. Ir tik kas trečias lietuvis jaučiasi ramus dėl savo užsakymo. Skaičiuojama, kad suvienodintos ES sutartys dėl skaitmeninio turinio produktų radikaliai padidintų elektroninės prekybos apimtis, o visos ES BVP dėl to ūgteltų papildomais 4 mlrd. eurų kasmet.

ALDE grupės klausymuose diskutuosime šiais ir kitais direktyvos turinio klausimais – kokia apimtimi reguliuoti skaitmeninį turinį? Kaip reguliuoti ir tas programėles, kurios teikia paslaugas mainais į asmens duomenis? Kokios trukmės garantiją turi suteikti pardavėjas skaitmeninio turinio produktams? Ar sąžininga reikalauti ilgos – pvz., šimto metų – garantijos? Kas turėtų ją suteikti – kūrinį parduodanti platforma ar jos kūrėjas? O gal abu turi dalintis atsakomybe? Kaip padidinti vartotojų pasitikėjimą e.prekyba? Kaip palengvinti tarpvalstybinę elektroninę prekybą, kad iš to laimėtų ir verslas, ir vartotojai?

EP nariai A.Guoga ir J.M. Cavada, ALDE grupės pozicijos dėl šios direktyvos (IMCO ir JURI komitetuose) formuotojai, pirmieji sukviečia Europos Komisijos, Europos Parlamento, asociacijų ir kitų suinteresuotų grupių atstovus bei ekspertus bendrai diskusijai dėl direktyvos apimties, apibrėžimų, ir pan. Savo nuomonę diskusijoje išsakys App Developers’ Alliance, Digital Europe, GSMA Europe, Federation of European Direct and Indirective Marketing, BEUC, EDiMA, IAB, ACT.

Daugiau informacijos http://goo.gl/rk7MlY, taip pat el.paštu [email protected] Registracija čia https://goo.gl/VKeoAI

ALDE HEARING “CONTRACTS FOR THE SUPPLY OF DIGITAL CONTENT”

DRAFT PROGRAMME

27 April 2016, 16h30 – 19h00

JAN 4 Q 1. Interpretation: EN, FR

16:30 – 16:45 Opening remarks by Ms. Simona Constantin, Member of the cabinet of Commissioner

Vĕra Jourová, introduced by ALDE IMCO MEP Antanas Guoga

16:45 – 1st Panel Discussion:

– On definitions and scope

Moderated by Antanas Guoga, ALDE MEP IMCO

Speakers:

– Ms. Catriona Meehan, Director of EU Policy and Government Relations

(App Developers’ Alliance)

– Mr. John Higgins, Director General (Digital Europe)

– Ms. Afke Schaart, Vice-President (GSMA Europe)

– Ms. Geraldine Proust, EU Affairs Manager (Federation of European Direct and Indirective Marketing)

Followed by Q&A session in the presence of the Commission

17:45 – 2nd Panel Discussion:

– On conformity and remedies

Moderated by Jean-Marie Cavada, ALDE MEP and Vice-President of JURI

Speakers:

– Mrs. Ursula Pachl, Deputy Director General (BEUC)

– Ms. Siada El Ramly, Director General (EDiMA)

– Ms. Townsend Feehan, CEO (IAB)

– Ms. Emilie Anthonis, EU Affairs Advisor (ACT)

Followed by Q&A session in the presence of the Commission

18:45 – 19:00 Concluding remarks:

Antanas Guoga, ALDE MEP IMCO and Jean-Marie Cavada, ALDE MEP JURI